رونمایی از قوی ترین وزرای پیشنهادی رئیسی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برداشت من این است که اکثر وزرایی که معرفی شدند رأی می آورند.

‌به گزارش ایمنا، علیرضا شهبازی نماینده مردم نهاوند و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی شما از رأی مجلس به کابینه رئیسی چیست؟ اظهار کرد: برداشت من با توجه به جوی که در مجلس حاکم است این است که اکثر وزرایی که معرفی شدند رأی می‌آورند تعداد کمی از وزرا احتمال دارد که لب مرز باشند و تا آن زمان که معرفی رئیس جمهور صورت می‌گیرد باید دید نتیجه کار چه خواهد شد. این احتمال وجود دارد که تعدادی از وزرا رأی نیاورند.

وی در پاسخ به این سوال که کدام وزرا منظورتان است؟ افزود: نام نمی‌برم چون صلاح نیست آن گونه که فضای مجلس نشان می‌دهد ممکن است، یکی، دو نفر رأی نیاورند حال ممکن است تا انتهای زمان بررسی‌ها، شرایطی پیش بیاید که بتوانند بیشتر دفاع کنند به ویژه درباره مسائلی که در موردشان مطرح است اگر مسائل و مطالبی که مطرح است را برای نمایندگان روشن کنند احتمال دارد که آنها کمک کنند اما فضای حاکم نشان می‌دهد اکثر وزرای پیشنهادی رأی بیاورند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به این سوال که دفاع رئیسی از وزرا در مجلس را چقدر تأثیرگذار می‌دانید؟ گفت: بسیار تأثیرگذار است اینکه به چه دلایل و چه ویژگی‌های برجسته‌ای در این افراد دیده که آنها را معرفی کرده می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

شهبازی در پاسخ به این سوال که قوی‌ترین و ضعیف‌ترین وزیر معرفی شده به مجلس چه افرادی هستند؟ گفت: اسم نمی‌برم تعدادی از وزرا، وزرایی هستند که هم قبلاً کار کردند و هم باتجربه هستند یقیناً موفق هستند تعدادی هم که ناشناخته هستند باید بیشتر معرفی شوند آقای رئیسی آن خصلت‌ها و خصوصیات آنها را که بیان کند آنها هم رأی می‌آورند اما در مجموع، افرادی هستند که بسیار موفق هستند در مسئولیت‌هایی هم که از قبل داشته تقریباً خوب عمل کرده اند.

محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس نیز در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی شما از رأی مجلس به کابینه رئیسی چیست؟ اظهار کرد: هنوز جمع بندی دراین‌باره صورت نگرفته است اما کابینه رأی می‌آورد اما آرا متفاوت خواهد بود. اینکه میزان رأی به حدنصاب برسد یا خیر، بحث بعدی است اما در مجموع کابینه نسبتاً خوبی است حال اینکه چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد باید منتظر روزهای آینده باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که ممکن است همه وزرا رد بشوند یا به یکباره رأی اعتماد مجلس را بگیرند؟ تصریح کرد: در هر صورت رأی نمایندگان است نمایندگان پرونده و برنامه‌های نمایندگان را می‌بینند و رأی خواهند داد بنابراین از حالا نمی‌توان پیش بینی کرد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در پاسخ به این سوال که قوی‌ترین و ضعیف‌ترین وزیر معرفی شده به مجلس چه افرادی هستند؟ عنوان کرد: درباره ضعیف‌ترین وزیر اظهارنظر نمی‌کنم اما درباره قوی‌ترین وزرا می‌توان به وزاری دفاع، کشور، وزیر امور خارجه، راه و شهرسازی و وزیر نفت هم با توجه به شناختی که دارد، وزرایی خوب و قوی هستند.

منبع: خبرآنلاین

کد خبر 516628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.