تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی آزادی

معاون رئیس‌جمهور گفت: وقتی غرور ملی همه آحاد مردم با امتیازآوری ورزشکاران فراهم شود، این شادمانی فراموش نشدنی خواهد بود.

به گزارش ایمنا، محمد باقر نوبخت در نشست با رؤسای فدراسیون‌های المپیکی گفت: در کمتر از هشت ماه سه بار در ورزش حضور داشتم. به همان دلیلی که شما تلاش می‌کنید مردم را شاد کنید من هم به همان دلیل سه مرتبه به جمع ورزشی‌ها آمده ام و تا آخرین روز حضورم بر سر پیمان با شما هستم. ما به عرصه‌ای می‌رویم که شرایط با رقبا برابر نیست.

او ادامه داد: شما با همین اندک‌ها بچه‌ها را به میادینی می‌برید که مردم چشم انتظار شما هستند. با این کاستی‌ها باید به نحو شایسته مدیریت کنیم. ما جز مشارکت بزرگ برای انتخابات انتظاری نداریم و کاندیدایی را مد نظر نداریم. این رفت و آمدها هم به خاطر اولویت است چون اگر شما را حمایت نکنم کوتاهی کرده‌ام. ورزش برای ما مهم است و باید در عمل آن را نشان دهیم. من با دو بودجه شما را حمایت می‌کنم یکی بودجه مصوب است. بخش دیگر ظرفیت قانونی دارد.

نوبخت همچنین گفت: یک ردیف کمک مصوب شده و در اعداد و ارقام نیز آمده است. ما حداکثر پرداخت‌ها را در این ردیف‌ها انجام می‌دهیم. ما روز گذشته مبلغ ناچیزی را به فدراسیون والیبال فرستادیم. من ورود نمی‌کنم که چه اندازه باید توزیع منابع شود. من بخشی از نیازهایی را که اعلام می‌کنید از بودجه ورزش پرداخت می‌کنم و برخی توزیع بودجه براساس ظرفیت قانونی است. ما ۲۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی ورزشگاه آزادی کمک می‌کنیم.

همچنین محمدباقر نوبخت در جمع خبرنگاران درباره حضور در جمع رؤسای فدراسیون‌های المپیکی، عنوان کرد: رخداد بزرگی را پیش رو داریم که چشم ملت ایران به فرزندانش در این عرصه‌های جهانی و بین‌المللی است. هر نوع امتیازی که فرزندان مان در این عرصه المپیک و پارالمپیک کسب می‌کنند مردم ایران را شاد خواهند کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: با توجه به مباحث کلی در کشور آنها زمینه خرسندی را فراهم می‌کنند، از این جهت حمایت از فدراسیون‌ها در این رقابت‌های المپیک می‌تواند مأموریت بزرگی باشد که من این را دنبال کردم.
نوبخت گفت: برای تقویت فدراسیون‌ها قرار شد نیازهای آنها را بررسی کنند و متناسب با آنها از تک تک ردیف‌ها و ظرفیت قانونی که هست استفاده کنم. این اطمینان را به مردم شریف خواهیم داد تا از فرزندان در عرصه جهانی و المپیکی حمایت کنیم تا عزیزان با این پشتیبانی با دست پر برگردند و شادمانی ملت را فراهم کنند.
وی درباره اینکه شما مبلغی را به فوتبال کمک کردید، عنوان کرد: با توجه به ضرورت‌هایی که وجود داشت و تیم ملی در عرصه مقدماتی جام جهانی شرکت می‌کرد نمی‌توانستیم صبر کنیم تا این جلسه برگزار شود. کمک به این عزیزان انجام شد. امیدوارم بار دیگر که شما را زیارت می‌کنیم از کمک مالی به فدراسیون‌های مختلف صحبت کنیم.

منبع: ایسنا
کد خبر 495840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.