آمار کرونا همدان ۵ اردیبهشت؛ ۲۲ فوتی و ۱۶۵ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۱۶۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و ۲۲ مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _یک‌شنبه پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰_ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۶۵ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی افزود: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۲۲۶ مورد بوده است که ۱۹۹ نفر در بخشی عادی و ۱۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۵۷ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون ۱۴ هزار و ۱۹۵ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان ۲۲ مورد فوتی ثبت شده است، ادامه داد: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون یک هزار و ۸۵۰ نفر رسیده است.

طاهری در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۵۶۶ نفر، بهار ۷۷۶ نفر، تویسرکان ۸۸۲ نفر، زن ۶۲۶ نفر، درگزین ۲۳۲ نفر، فامنین ۲۶۹ نفر و کبودر آهنگ ۸۸۵ نفر بوده است.

وی گفت: همچنین تا کنون در شهرستان ملایر دو هزار و ۵۴۶ نفر، نهاوند یک هزار و ۸۶۵ نفر و همدان ۵ هزار و ۱۹۰ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۳۵۸ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، اظهار کرد: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و عدم اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس بسیار مهم است.

وی افزود: پنج مرحله ضروری برای کنترل بیماری کرونا از جمله شناسایی سریع مبتلایان، جداسازی سریع، درمان سریع، پیگیری وضعیت بهبود یافتگان و دریابی مبتلایان وجود دارد و تا زمانی که این ۵ اصل به درستی انجام شود، می‌توانیم انتظار کاهش آمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا را داشته باشیم.

طاهری تاکید کرد: با عادی انگاری و رعایت نکردن دستورالعمل‌های مقابله با شیوع کرونا در استان دچار بحران افزایش موارد ابتلاء و مرگ‌ومیر خواهیم شد.‌

کد خبر 489308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.