صرفه جویی در استفاده از داده با قابلیت‌های جدید یوتیوب

یوتیوب با گزینه‌های جدید برای بخش وضوح تصویر، امکان مدیریت میزان مصرف داده اینترنت افراد را بهبود می‌بخشد.

به گزارش ایمنا، برنامه تلفن همراه یوتیوب برای iOS و اندروید اکنون دارای تنظیمات جدیدی است که صرفه جویی در مصرف داده هنگام تماشای ویدیو را کمی آسان‌تر می‌کند. اکنون همراه با رزولوشن‌های خاص در پلیر ویدئو، می‌توانید بین سه حالت جداگانه که کیفیت فیلم، استفاده از داده یا هر چیزی را که برای اتصال به اینترنت فعلی شما مناسب است، یکی را انتخاب کرده و جابجا شوید.

ممکن است از قبل با حالت "خودکار" به عنوان تنظیمات پیش فرض اکثر فیلم‌ها آشنا باشید که به طور خودکار رزولوشن فیلم را بسته به سرعت اینترنت فعلی شما تنظیم می‌کند تا بهترین تجربه را داشته باشید.

موارد اضافی جدید یوتیوب شامل حالت "کیفیت تصویر بالاتر" است که در صورت عدم استفاده از وای فای، از داده بیشتری استفاده می‌کند که به صورت پیش فرض ۷۲۰p است و حالت جدید دیگر "صرفه جویی در داده" است که حداکثر ۴۸۰p است.

شخصی سازی تماشای ویدئو در یوتیوب

در حالی که این حالت‌ها برای تنظیمات سریع و خاص سناریو در وضوح مناسب هستند، شما هنوز هم می‌توانید با تفکیک پذیری‌های خاص کاوش کنید. هرگونه تنظیمات وضوح را می‌توان برای ویدیوی خاصی که مشاهده می‌کنید یا در کل سیستم برای همه مواردی که مشاهده می‌کنید، با رفتارهای خاص برای وای فای و شبکه‌های تلفن همراه تنظیم کنید.

یوتیوب دارای تنظیمات وضوح و روش‌هایی برای جلوگیری از بارگیری، پخش فیلم در برنامه برای مدتی است، اما این روند صرفه‌جویی در داده را به صورت خودکار انجام می‌دهد و آن را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که درک آن آسان‌تر باشد. البته اکثر شرکت‌های اپراتور تلفن همراه، هنوز وضوح تصویر را در رزولوشن ۴۸۰p نگه می‌دارند. فیلم‌هایی که با وضوح بالاتر تماشا می‌شوند، معمولاً با ترافیک تصاعدی محاسبه می‌شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 489139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.