افزایش آمار فوت ناشی از حوادث کار در استان اصفهان

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان در خصوص آخرین آمار فوت ناشی از حوادث کار و مرگ ناشی از مسمومیت با قرص برنج توضیحاتی ارائه داد.

علی سلیمان پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص حوادث ناشی از کار، اظهار کرد: در ۱۱ ماهه سال ۹۹ تعداد ۱۰۳ نفر که همگی مرد بوده‌اند به دلیل فوت ناشی از حوادث کار در مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان مورد معاینه قرار گرفتند.

وی ادامه داد: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۷۶ نفر و همگی مرد بودند، افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان در خصوص بیشترین علت فوت در حوادث ناشی از کار، افزود: بیشترین علل فوت در حوادث کار مربوط به برخورد جسم سخت و سقوط از بلندی بوده است.

وی با بیان این که آمار مصدومان ناشی از حوادث کار در سال ۹۹ نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، تصریح کرد: آمار مصدومان ناشی از حوادث کار در سال ۹۹ دو هزار و ۲۷۸ نفر بوده که از این تعداد حدود ۱۱۷ نفر زن و حدود دو هزار و ۱۶۱ نفر مرد بوده‌اند همچنین این آمار نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ که حدود دو هزار و ۴۷۵ مورد بوده حدود ۸ درصد کاهش داشته است، از این تعداد حدود ۱۵۷ نفر زن و حدود دو هزار و ۳۱۸ نفر مرد بوده‌اند.

کاهش آمار متوفیات ناشی از مسمومیت با قرص برنج

سلیمان پور خاطرنشان کرد: در ۱۱ ماهه سال ۹۹ آمار اجساد معاینه شده در مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان با تشخیص علت مرگ مسمومیت با قرص برنج، ۸ نفر بوده که از این تعداد ۳ نفر زن و ۵ نفر مرد بوده‌اند و این آمار نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: آمار متوفیان ناشی از مسمومیت با قرص برنج در یازده ماهه سال ۹۸ حدود ۱۹ نفر بوده که از این تعداد ۵ نفر زن و ۱۴ نفر مرد بوده‌اند.

کد خبر 486386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.