قیمت اعلام شده مرغ کارشناسی نیست

دبیر صنف کشتارگاه‌های مرغ اصفهان گفت: قیمت کنونی مرغ اعلام شده توسط ستاد تنظیم بازار کارشناسی نیست زیرا هزینه‌های حمل مرغ زنده به کشتارگاه و هزینه حمل گوشت مرغ از کشتارگاه به مرغ فروشی‌ها دقیق و به طور کامل محاسبه نشده است.

محمدرضا رستمیان، در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا درباره قیمت کنونی مرغ اعلام شده توسط ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: قیمت اعلام شده کارشناسی نیست زیرا هزینه‌های حمل مرغ زنده به کشتارگاه و هزینه حمل گوشت مرغ از کشتارگاه به مرغ فروشی‌ها دقیق و به طور کامل محاسبه نشده است. فرمولی که همواره هزینه‌ها و قیمت از طریق آن تعیین می‌شد ملاحظاتی داشته که باعث تغییراتی خواهد شد در حالی که در قیمت‌های اعلامی این ملاحظات دیده نشده است.

وی افزود: هزینه‌های کشتارگاه، حمل و مرغ فروشی به درستی محاسبه نشده است. اکنون نمی‌توان اطلاعات دقیقی از وضعیت بازار مرغ ارائه داد زیرا در اولین روزهای پس از تعطیلات نوروز قرار داریم هر چند که کشتارگاه‌های مرغ در این ایام نیز تعطیل نبوده و کشتار انجام شده است.

دبیر صنف کشتارگاه‌های مرغ اصفهان گفت: اکنون قیمت مرغ تنظیم بازار برای مصرف کننده ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان، در کشتارگاه ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان و در مرغداری ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام شده است.

رستمیان افزود: مرغ در اصفهان به اندازه کافی تولید شده است، در سال‌های قبل در چنین مقطعی با کاهش قیمت مرغ به کمتر از قیمت تنظیم بازار مواجه می‌شدیم، اما امسال به دلیل نزدیک بودن ماه به تعطیلات عید پیش بینی وضعیت بازار، کار راحتی نیست.

کد خبر 484530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.