احتمال بررسی طرح توقف تغییر ساعت رسمی کشور قبل از ماه رمضان

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تهیه طرح «نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور» خبر داد و گفت که انتظار می رود این طرح قبل از ماه مبارک رمضان در صحن مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش ایمنا، حسین گودرزی نماینده درود و ازنا با بیان اینکه طرح «نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور» در راستای تغییر ساعت رسمی کشور تهیه شده است، گفت که طرح قانونی نسخ قانون تغییر ساعت رسمی به مدت یک ساعت از اول فروردین تا اول مهرماه، با یک فوریت و با امضا ۲۴ نماینده به هیئت رئیسه مجلس تقدیم و در شهریورماه اعلام وصول شد. نظیر این طرح را نماینده نجف آباد با فوریت عادی ثبت کرده که انتظار می‌رود یکی از این دو طرح در هفته‌های پیش رو و قبل از ماه مبارک رمضان در صحن مجلس به رأی نمایندگان گذاشته شود.

وی با اشاره به متن این طرح گفت: در مقدمه این طرح قانونی آسیب‌های جلو کشیدن ساعت رسمی کشور در اول فروردین هر سال و ضرورت‌های تثبیت ساعت رسمی کشور در شش ماهه اول سال تبیین شده است.

به گفته گودرزی، متن این طرح به شرح زیر است: «قانون ماده واحده موضوع تغییر ساعت رسمی کشور مورخه ۳۱/ ۵/ ۱۳۸۶ منسوخ می‌گردد.
تبصره: به هیئت وزیران اجازه داده می‌شود ساعت شروع کار ادارات، سازمان‌ها و مراکز تابعه را متناسب با فصل گرم سال در نواحی مختلف کشور حداکثر تا پایان شهریور ماه، یک ساعت زودتر تعیین نماید.»

منبع: ایسنا

کد خبر 482671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مردم IR ۰۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۳
    2 0
    خدا پدر مادرشون بیامرزد این چه ساعتی که اول فروردین یک ساعت میاد جلو ما رانندگان شرکت واحد باید ۳ صبح بیدار بشیم .به خدا فشارخون گرفتم .به هیچ جا نمیرسیم .درست زود میریم زود میایم ولی تا میای چشم بهم بزنی شب وتا دوبار میای چشم بهم بزنی صبح اعصاب رانمون ریخت بهم من در نیمه اول سال بیشتر مرخصی وغیبت دارم صبحکار که هستم تا نیمه دوم