دارو به مقدار کافی برای ایام تعطیلات نوروزی در بیمارستان ها موجود است

دبیر ستاد طرح سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از اجرای طرح سلامت نوروزی تا پایان تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر امیر هاشمی با اشاره به آغاز اجرای طرح سلامت نوروزی از ۲۷ اسفندماه ۹۹ گفت: امسال نیز همانند سنوات گذشته پیرو دستورالعمل وزارت بهداشت ستاد سلامت نوروزی دانشگاه در مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی تشکیل شد و هماهنگی‌های لازم در خصوص اجرای هر چه بهتر خدمت رسانی در ایام تعطیلات نوروزی با معاونت‌های دانشگاه صورت گرفت.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های ستاد سلامت نوروزی خاطرنشان کرد: اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، مدیران و کارشناسان حوزه‌های مختلف دانشگاه طبق برنامه تمامی مراکز درمانی، مراکز بهداشتی ۱۶ و ۲۴ ساعته، پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی، داروخانه‌های شبانه روزی و مراکز ارائه خدمات رفاهی به مسافران را به صورت شبانه روزی مورد بازدید و ارزیابی قرار می‌دهند و با متخلفان به طور جدی برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

به گفته هاشمی کلینیک دندانپزشکی قاضی طباطبایی وابسته به دانشکده دندانپزشکی نیز در ایام نوروز آماده ارائه خدمات دندانپزشکی اورژانسی به شهروندان تهران است.

دبیر ستاد سلامت نوروزی دانشگاه خاطرنشان کرد که امسال نیز با رؤسا و مدیران تمامی مراکز بهداشتی و درمانی، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها برای آمادگی بخش‌ها با کلیه امکانات و نیروی انسانی اعم از پزشکی، پیراپزشکی، اداری و خدماتی هماهنگی لازم برای خدمت رسانی مناسب به هموطنان صورت گرفته است.

وی از ویزیت روزانه بیماران بخش‌ها و اورژانس توسط پزشکان متخصص درمانی و اعضای هیئت علمی بیمارستان‌ها خبر داد و در ادامه گفت: بیمارستان‌های شهید مدرس، شهید لواسانی، بقیه الله الاعظم (عج) و قلب جماران آماده ارائه خدمات کد ۲۴۷ برای درمان سکته حاد قلبی و بیمارستان‌های امام حسین (ع)، شهدا تجریش و لقمان حکیم نیز آماده خدمت کد ۷۲۴ برای درمان سکته حاد مغزی هستند.

دبیر طرح سلامت نوروزی دانشگاه افزود: به منظور ارائه خدمات مناسب به مصدومان احتمالی ناشی از حوادث جاده‌ای، هماهنگی با ارگان‌های مرتبط با طرح سلامت نوروزی همچون پلیس راه، جمعیت هلال احمر، ستاد خدمات سفر و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انجام شد.

فعالیت داروخانه‌های شبانه روزی در تعطیلات نوروزی

هاشمی با اشاره به ارائه خدمات دارویی و اطمینان از وجود داروهای ضروری در بیمارستان‌ها گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط معاونت غذا و دارو، دارو به مقدار کافی برای ایام تعطیلات نوروزی در بیمارستان‌ها موجود است و بیماران همانند روزهای عادی، برای تهیه دارو به خارج از بیمارستان ارجاع نمی‌شوند. داروخانه‌های شبانه روزی در ایام تعطیلات نیز مشغول ارائه خدمات هستند.

دبیر ستاد سلامت نوروزی با اشاره به حفظ ظرفیت فعالیت بخش‌های اورژانس، ویژه از جمله ICU، CCU، NICU، PICU و دیالیز افزود: کلینیک‌ها و درمانگاه‌های ویژه بیمارستان‌ها نیز در طول روزهای کاری ایام نوروز با تأمین رشته‌های بالینی خاص شامل داخلی، قلب، زنان، اطفال، جراحی عمومی، روانپزشکی و دیگر تخصص‌ها آماده خدمت رسانی هستند.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و توریستی و همچنین حجم بالای تردد جاده‌ای شهرستان‌های تابعه دانشگاه اظهار کرد: امسال نیز چون سنوات قبل در شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند، ورامین، پاکدشت، پیشوا و قرچک؛ آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ در حاشیه جاده‌ها استقرار یافته و خدمات اورژانسی لازم به مسافران ارائه می‌شود.

هاشمی با اشاره به فعال بودن مراکز بهداشتی در ایام تعطیلات نوروز خاطرنشان کرد: مراکز بهداشتی و درمانی شبانه روزی و ۱۶ ساعته در ایام نوروز آماده خدمت رسانی هستند که این موضوع به روش‌های مختلف توسط معاونت امور بهداشتی دانشگاه اطلاع رسانی می‌شود. همچنین نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و رفاهی توسط کارشناسان بهداشتی دانشگاه به صورت روزانه صورت می‌گیرد.

کد خبر 482535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.