خیران اصفهان ۷۰۰ میلیون تومان برای تامین سرپناه نیازمندان هدیه کردند

خیران اصفهان در بیست و هشتمین همایش سالانه مؤسسه خیریه امام حسین (ع) که به صورت غیرحضوری برگزار شد، حدود ۷۰۰ میلیون تومان برای تأمین مسکن نیازمندان هدیه کردند.

به گزارش ایمنا، به نقل از روابط عمومی مؤسسه خیریه امام حسین (ع)، حسینعلی صرافان، مدیرعامل این مؤسسه در مراسم سالانه آن، اظهار کرد: برگزاری همایش سالانه غیرحضوری این مؤسسه خیریه در راستای دیگر اقداماتی است که در این مؤسسه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در بستر فضای مجازی انجام شده است، برگزاری غیرحضوری این همایش برای ما مایه خرسندی است چرا که با این اقدام افراد زیادی امکان حضور در این همایش را داشتند.

وی با بیان اینکه برگزاری این همایش با استفاده از ظرفیت سیمای مرکز استان می‌تواند نسبت به معرفی بیشتر مؤسسه خیریه به همشهریان کمک قابل توجهی داشته باشد، افزود: در سال‌های آینده نیز چنانچه شرایط بیماری کرونا اجازه دهد در کنار همایش حضوری همایش مجازی را نیز خواهیم داشت.

مدیرعامل مؤسسه خیریه امام حسین (ع) با بیان این که تمام کمک‌های واریزی به حساب‌های این مؤسسه خیریه به صورت شفاف در رسانه این مؤسسه به صورت سالانه بارگذاری می‌شود، افزود: شفافیت اصل اساسی در مؤسسه خیریه امام حسین (ع) است و می‌توان گفت راز موفقیت ما نیز همین امر است.

وی در ادامه با بیان این که ساخت مسکن ارزان را در کنار ارائه کمک هزینه خرید، کمک هزینه تعمیر و ودیعه مسکن در دستور کار داریم، افزود: تاکنون با همت خیران این مؤسسه خیریه ۲۳۰ واحد را به بهره برداری رسانده‌ایم و ۱۱۰ واحد دیگر نیز در سال ۱۴۰۰ تحویل متقاضیان خواهد شد.

صرافان اضافه کرد: خوشبختانه در بیست و هشتمین همایش سالانه مؤسسه خیریه امام حسین (ع) که به صورت مجازی برگزار شد ۷۰۰ میلیون تومان برای تأمین مسکن نیازمندان هدیه کردند.

عشق و خیر دو عصاره فرهنگ ایرانی است

همچنین اسماعیل آذر، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری فرهنگیان که به عنوان مجری بیست و هشتمین همایش سالانه مؤسسه خیریه امام حسین (ع) تخصصی حوزه مسکن در این همایش حضور یافت با بیان اینکه عصاره فرهنگ ایرانی در دو واژه عشق و خیر خلاصه می‌شود، اظهار داشت: خوشبختی ما در یک جامعه به دیگری وصل است و وقتی می‌توانیم به خدا وصل باشیم که دیگران هم موفق باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه اعتقاد خاصی به مؤسسه خیریه امام حسین (ع) دارم، اضافه کرد: فعالان این مؤسسه هر کدام یکی از قطب‌های صنعتی کشور هستند و از این رو آنها چراغی را روشن کرده‌اند که خودشان از دارایی‌شان آن را روشن نگه داشته و دیگران را نیز به مشارکت در آن دعوت می‌کنند.

این استاد ادبیات فارسی بر این باور است چنانچه بتوانیم زمانی که دارایی‌مان در اختیارمان است از آن ببخشیم به آرامش می‌رسیم، گفت: خیریه امام حسین در زمینه مسکن کار می‌کند، مسکن مهم‌ترین نیاز هر انسانی است چرا که همه انسان‌ها با وجود داشتن سقفی برای خود احساس آرامش می‌کنند و ما می‌توانیم با همکاری هم این آرامش را به نیازمندان هدیه کنیم.

خیر هستم اما مستأجر

سیداحمد فتحی از خیران مؤسسه خیریه امام حسین (ع) است که همراه با همسرش در این همایش شرکت کرده، اظهار کرد: من خودم مستأجر هستم اما سال‌هاست که آجر مورد نیاز پروژه‌های ساختمانی این خیریه را تأمین می‌کنم چرا که با این کار به آرامش می‌رسم.

این خیر با بیان این که تشویق دیگران به کار خیر باید از سوی خیران انجام شود، ادامه داد: در این زمینه باید همه دوستان و آشنایانی که توان مالی برای کمک دارند را در این شادمانی سهیم کنیم تا زنجیره کار خیر هر روز در جامعه گسترده‌تر شود.

کد خبر 478143

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.