تمدید مهلت ارسال اثر به جشنواره نماهنگ روستا و عشایر کشور

مهلت ارسال اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره نماهنگ روستا و عشایر تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ تمدید شد.

به گزارش ایمنا، ابراهیم شریفی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: ترویج فرهنگ و آداب و رسوم و گسترش سبک زندگی روستایی و عشایری در قالب نماهنگ، ایجاد وحدت ملی در بین اقوام مختلف و روستاییان و عشایر، تبیین نقش روستاییان و عشایر در ترویج فرهنگ و ارزش‌های اخلاقی، ایرانی و اسلامی، معرفی و بازآفرینی میراث‌های فرهنگی و هنری ملموس و ناملموس روستاییان و عشایر و توجه به سبک و شیوه زندگی روستاییان و عشایر از اهداف این جشنواره است.

وی با بیان اینکه این جشنواره تنها در بخش نماهنگ برگزار می‌شود اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌توانند در موضوع «آداب و رسوم روستاییان و عشایر در مناسبت‌های ملی و مذهبی»، «دیروز، امروز و فردا در سبک زندگی عشایر و روستاییان»، «آب، روستا و عشایر»، «فرهنگ ایثار و شهادت» و موضوعات آزاد با نگاه به اهداف جشنواره در این رقابت فرهنگی شرکت کنند.

ابراهیم شریفی افزود: آثار ارسالی به جشنواره باید تولید سال ۱۳۹۶ به بعد باشد. حداکثر زمان برای نماهنگ هشت دقیقه است و فیلم‌ها باید حداقل با کیفیت FULL HD و به صورت فایل MP۴ و با بیت ریت بالا ارسال شود. آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ است.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه دائمی جشنواره ملی نماهنگ روستا و عشایر در شهرکرد، خیابان آیت‌الله کاشانی، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور هنری و سینمایی ارسال کنند. شرکت‌کنندگان برای اطلاع از نحوه شرکت در جشنواره می‌توانند با شماره ۰۳۸۳۳۳۳۴۸۹۰ و ۰۹۱۳۱۸۱۹۰۹۵ تماس بگیرند یا به پایگاه www.chb.farhang.gov.ir مراجعه کنند.

شریفی خاطرنشان کرد: در صورت تداوم بیماری کرونا مراسم اختتامیه جشنواره به صورت آنلاین از طریق شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.

چهارمحال و بختیاری با ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری دومین استان عشایرنشین ایران است و بیش از ۸۰۰ روستا دارد.

کد خبر 477440

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.