سیدحسن نصرالله: حزب الله از مستقل‌ترین جنبش‌های مقاومت در تاریخ است

دبیر کل حزب‌الله لبنان شامگاه یکشنبه به مناسبت سالگرد شهادت شهیدان مقاومت سخنرانی کرد.

‌به گزارش ایمنا، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت شهادت شهیدان «حاج قاسم سلیمانی»، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس»، جانشین رئیس سازمان حشدالشعبی عراق و هم‌رزمان آن‌ها سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله در ابتدا فرارسیدن ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها را به عموم مسلمانان تسلیت گفت.

وی همچنین درگذشت آیت الله «محمد تقی مصباح یزدی» را به خانواده و مردم ایران، رهبر معظم انقلاب و حوزه‌های علمیه و امت اسلامی تسلیت گفت و اظهار داشت که جهان اسلام یک متفکر بزرگ را از دست داده است.

وی گفت: باید به شهدای مقاومت وفادار بود و نباید درباره آن‌ها سکوت کرد بلکه آن‌ها را شناخت و شناساند و به فضل و فداکاری آن‌ها اعتراف کرد و از آن‌ها تقدیر کرد و احترام آن‌ها را به جای آورد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس یک حادثه تاریخی بزرگی بود، اظهار کرد: مراسم تشییع سردار سلیمانی و همرزمان او در ایران بزرگترین مراسم تشییع جنازه در دنیا بود.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: بزرگی و مظلومیت شهیدان حاج قاسم و یاران او در تاریخ ماندگار خواهد بود.

سید حسن نصرالله گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمان جنگ رژیم صهیونیستی علیه لبنان به رغم جنگ تحمیلی صدام علیه آن‌ها، مقاومت و لبنان را فراموش نکرد و در جنگ سوریه نیز از دولت و مردم این کشور حمایت کرد.

وی گفت: مهمترین حامی مقاومت از سال ۱۹۸۲ ایران و سوریه بود و امام خمینی هیأتی از ارتش ایران برای جلوگیری از پیشروی اسرائیل به لبنان فرستادند.

سید حسن نصرالله به سخنان «سردار امیرعلی حاجی‌زاده»، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: سخنان اخیر او تحریف شده است و او گفته است غزه و لبنان خط مقدم مواجهه با اشغالگران اسرائیلی است و نه خط مقدم دفاع از ایران.

وی افزود: غزه و لبنان برای حزب الله خط مقدم است و این دو منطقه از سال‌ها پیش خط مقدم مقابله با صهیونیست‌هاست.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه حزب الله از مستقل‌ترین جنبش‌های مقاومت در تاریخ بشریت است، اظهار کرد: ما در لبنان کسی را که با پول و سلاح از ما حمایت کرده و شهید داده با کسی که علیه لبنان توطئه کرده و از دشمن اسرائیلی طی سالهای گذشته حمایت کرده تساوی قائل نیستیم.

وی گفت: عراقی‌ها و سوریه‌ای‌ها نمی‌توانند بین کسانی که تروریست‌های انتحاری را به کشورشان فرستاده و علیه آن‌ها توطئه کرده‌اند و بین کسانی که به آن‌ها برای آزادسازی مناطق اشغال شده‌شان از دست تروریست‌ها فرقی قائل نشوند.

سید حسن نصرالله گفت: نگرانی شدید در منطقه، خلیج فارس و اسرائیل به دلیل سالگرد شهادت فرماندهان شهید مقاومت وجود دارد و منطقه شاهد تنش شدیدی است.

وی گفت: ایران کشوری قوی و توانمند است و هرجا بخواهد بدون نیاز به متحدان و نیروهایش در منطقه به متجاوزان پاسخ دهد همانگونه که بعد از شهادت سردار سلیمانی، پایگاه عین الاسد را که میزبان نظامیان آمریکایی بود، هدف حملات موشکی خود قرار داد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه محور مقومت توانسته‌است از حادثه شهادت فرماندهان مقاومت عبور کند، تأکید کرد: محور مقاومت هرگاه فرماندهی را از دست دهد، قوی‌تر، باجدیت و هشیارتر می‌شود.

وی گفت: اگر ایران حاج قاسم سلیمانی را قهرمان ملی بداند، ما در لبنان و حزب‌الله او را قهرمان فداکاری، وفا و دفاع از مظلومان در جهان و عالم اسلام می‌دانیم؛ چرا که او نه‌تنها برای شیعیان بلکه برای همه مسلمانان و غیرمسلمانان تلاش و فداکاری کرد.

سید حسن نصرالله گفت: اقدامات و دستاوردهای سردار شهید زیاد بوده و آنچه از آن‌ها گفته شده و پرده برداشته شده، کم است و مسائلی است که نمی‌توان درباره آن‌ها سخن گفت.

وی گافرود: اگر شهادت فرماندهان محور مقاومت اگر نبود، شعار اخراج نیروهای آمریکا از منطقه به شعاری که ملت‌های منطقه برای تحقق آن تلاش می‌کنند، تبدیل نمی‌شد.

دبیر کل حزب الله قصاص قاتلان و عاملان ترور سردار سلیمانی و همراهان او وظیفه هر انسان آزاده و شریف است و قصاص عادلانه این است که آمران و مجریان ترور آن‌ها قصاص شوند.

وی درباره اقدامات آمریکا علیه مقاومت اسلامی در لبنان نیز گفت: آمریکا الان از کشورهایی که بندرت اسمشان را شنیده‌اید می‌خواهد که نام حزب الله را در لیست تروریسم خود قرار بدهند، این بخشی از نبرد جاری علیه مقاومت است.

سید حسن نصرالله ادامه داد: امروز فقط ما محاصره نیستیم، دشمنان ما هم محاصره‌اند. دشمن وارد نبردی از پیش باخته شده است. محاصره توکل ما به منبع قدرت حقیقی را بیشتر خواهد کرد.

کد خبر 466225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.