آمار کرونا یزد ۳ دی؛ یک فوتی و ۲۶ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: طی ۲۴ ساعته گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۶ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند و طی این بازه زمانی یک بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان یزد فوت کرده‌اند.

ابراهیم سلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه در شبانه روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۶ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند، اظهار کرد: یک بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در استان یزد فوت کرده‌ است.

وی با بیان اینکه افراد باید برای قطع زنجیره انتقال ویروس از حضور در تجمعات خودداری کرده و حتی الامکان در منزل بمانند، گفت: کارشناسان بهداشتی از طریق سامانه ۱۱۱ آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شهروندان و چگونگی درمان بیماری کووید ۱۹ هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با توضیح در خصوص آمار بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه، گفت: در حال حاضر ۲۱۳ بیمار مشکوک به کرونا در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها بستری هستند که از این تعداد ۶۶ نفر به دلیل شرایط حاد بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: برای کاهش آمار مبتلایان باید تمام افراد همکاری کنند و فاصله گذاری اجتماعی، ماسک زدن و ضدعفونی کردن را رعایت کنند و از حضور در اجتماعات، مراسم و دورهمی‌های خانوادگی بپرهیزند.

کد خبر 463790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.