آمار کرونا یزد ۱۳ آذر؛ ۱۴ فوتی و ۱۴۰ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در ۲۴ ساعته گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۴۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند و در این بازه زمانی ۱۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان یزد فوت کرده‌اند.

ابراهیم سلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه در شبانه روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۴۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند، اظهار کرد: ۱۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در استان یزد فوت کرده‌اند.

وی ادامه داد: در شبانه روز گذشته بیش از یکصد نفر از این بیماران در بیمارستان‌های استان یزد تحت درمان قرار گرفته‌اند و مابقی بیماران نیز به صورت سرپایی در منازل دوران درمان را طی می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه افراد باید برای قطع زنجیره انتقال ویروس از حضور در تجمعات خودداری کرده و حتی‌الامکان در منزل بمانند، تصریح کرد: کارشناسان بهداشتی از طریق سامانه ۱۱۱ آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شهروندان و چگونگی درمان بیماری کووید ۱۹ هستند و افراد باید استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرند.

سلمانی در خصوص بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۳۳ بیمار مشکوک به کرونا در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها بستری هستند که از این تعداد ۱۴۸ نفر به دلیل شرایط حاد بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: برای کاهش آمار مبتلایان و خارج شدن از وضعیت قرمز باید تمام افراد همکاری کنند و فاصله گذاری اجتماعی، ماسک زدن و ضدعفونی کردن را رعایت کنند و از حضور در اجتماعات، مراسم و دورهمی‌های خانوادگی بپرهیزند.

کد خبر 459311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.