آمار کرونا همدان ۶ آذر، ۱۱ فوتی و 
۴۴ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۴۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و ۱۱ مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ پنج شنبه ششم آذر ماه_ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۴ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی اضافه کرد: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۵۴۳ مورد بوده است که ۹۳ نفر در بخشی عادی و ۱۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۴۲ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون هشت هزار و ۸۶۱ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

طاهری با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان ۱۱ نفر از مبتلایان به کرونا جان خود را از دست دادند، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های ناشی از ابتلاء به کرونا در این استان از ابتدا تاکنون به یک هزار و ۲۱۳ نفر رسیده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تاکنون در شهرستان‌های اسدآباد ۲۸۶ نفر، بهار ۵۰۸ نفر، تویسرکان ۵۳۸ نفر، رزن ق ۳۲۵ نفر، درگزین ۱۴۷ نفر، فامنین ۱۵۵ نفر و کبودر آهنگ ۵۳۹ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

وی اضافه کرد: تاکنون در شهرستان‌های ملایر یک هزار و ۶۸۲ نفر، نهاوند یک هزار و ۱۵ نفر و همدان سه هزار و ۴۳۰ نفر به کرونا مبتلا شدند، البته ۲۳۶ مورد مثبت بستری در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، تاکید کرد: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و کاهش اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلاء به کرونا بسیار مهم است.

طاهری گفت: پنج مرحله ضروری برای کنترل بیماری کرونا از جمله شناسایی سریع مبتلایان، جداسازی سریع، درمان سریع، پیگیری وضعیت بهبود یافتگان و دریابی مبتلایان وجود دارد و تا زمانی که این پنج اصل به درستی انجام نشود، نمی‌توانیم انتظار کاهش آمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا را داشته باشیم.

وی تاکید کرد: مصرف روزانه حدود ۱۰ تا ۱۲ لیوان آب در افراد مبتلا به کرونا ویروس ضروری است.

کد خبر 457844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.