آموزش و پرورش به دنبال ارتقای توان «خواندن» و «صحبت کردن» دانش آموزان

وزیر آموزش و پرورش، گفت: بسته تحولی خوانا با تقویت چهار مهارت پایه زبانی و زندگی دانش‌آموزان را برای زندگی اجتماعی آماده می‌کند.

به گزارش ایمنا به نقل از اداره مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در آئین افتتاح طرح تحولی خوانا، اظهار کرد: مهمترین مأموریت آموزش و پرورش، تربیت و پرورش انسان‌هایی است که بتوانند زندگی سالم، مستقل و شرافتمندی داشته باشند از آرمان‌های خود دفاع کنند و روی پای خود بایستند و دستیابی به اینها مستلزم کسب مهارت‌هایی است که افراد را برای زندگی پیچیده امروز آماده می‌کند.

وی اضافه کرد: چهار مهارت پایه زبانی «خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن» ظرفیت انسان را در ایجاد تعاملات اجتماعی گسترش می‌دهد افراد به میزانی که بتوانند شنونده خوبی باشند و مقصود خود را به درستی بیان کنند و آنچه در ذهن دارند را به بهترین نحو بنویسند، در تعاملات اجتماعی موفق‌تر و دقیق‌تر خواهند بود و بسته تحولی خوانا در صدد آن است که این چهار مهارت پایه را در کودکان تقویت کرده و آنان را برای زندگی اجتماعی آماده می‌کند. دانش آموزان بیش از هر چیز نیازمند این هستند که خوب بخوانند و بنویسند، خوب گوش کنند و خوب صحبت کنند.

وزیر آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: با همت معاونت ابتدایی، معاونین آموزش ابتدایی استان‌ها، راهبران آموزشی، معلمین و آموزگاران عزیز و همه آنها که در حوزه گسترده آموزش ابتدایی تلاش می‌کنند بتوانیم شاهد افزایش این چهار مهارت کلیدی در دانش آموزان دوره ابتدایی باشیم.

کد خبر 456735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.