جمع‌های خانوادگی مهمترین عامل ابتلاء به کرونا

معاون درمان وزارت بهداشت رفت و آمدهای و دورهمی‌های خانوادگی را از جمله علل خطر ابتلاء به کرونا خواند.

به گزارش ایمنا، به نقل از وبدا، دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در بازدید از بخش‌های بستری بیمارستان شهید صدوقی یزد، اظهار کرد: تمام امکانات و زیرساخت‌های بیمارستان در اختیار بیماران کرونا قرار گرفته و همکاران نیز بسیار خوب از بیماران مراقبت می‌کنند.

وی ادامه داد: با تجربه ۹ ماهه اخیر شرایط مراقبت از بیماران بسیار خوب و تمام داروهای مورد نیاز فراهم شده است.

جان بابایی همچنین از بخش‌های مختلف بیمارستان ضیایی اردکان از جمله اورژانس و بخش‌های بستری بیماران حاد تنفسی و بخش‌های ویژه این مرکز بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودها قرار گرفت.

جان بابایی در حاشیه این بازدید گفت: علیرغم آمار بالای بیماران بستری خوشبختانه همکاران ما در حال ارائه خدمات مطلوب به بیماران هستند.

وی با اشاره به حضور هم‌زمان چندین پزشک متخصص در این بیمارستان، افزود: این حضور نشان‌دهنده آن است که تمامی کادر پزشکی و درمانی شهرستان اردکان برای ارائه خدمت به مردم بسیج شده‌اند تا مردم در این روزهای سخت نگران نباشند.

همچنین شرکت در نشست استانی پیشگیری و مقابله با کرونا با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، استاندار یزد، نماینده مردم شهرستان‌های یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین حوزه بهداشت و درمان از دیگر برنامه‌های این سفر بود.

جان بابایی در این نشست گفت: میزان فوتی‌ها در اورژانس‌ها و بخش‌های بیمارستانی استان یزد نسبت به جمعیت، پایین‌تر از میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: همچنین متوسط اقامت بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان کمتر از متوسط کشوری بوده و شاهد سرعت بالای بهبود بیماران هستیم که نشان از مراقبت‌های خوب استان دارد.

جان بابایی افزود: ۷۵ درصد تخت‌های ICU استان درگیر بیماران کرونایی است و شاهد مدیریت خوب درمانگاه‌های سرپایی استان در کم کردن بار مراجعان به بیمارستان‌ها هستیم.

وی در این نشست از مراقبت خوب بیمارستان‌های یزد از مادران باردار و همچنین کنترل خوب بیماران اتباع در استان خبر داد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: دستگاه‌های پیشرفته قلب و دیالیز، دو سی تی اسکن پیشرفته و تجهیز بیمارستان‌های در حال ساخت استان از جمله برخی برنامه‌های کوتاه مدت معاونت درمان در استان است.

دکتر جان بابایی تاکید کرد: رفت و آمدهای خانوادگی بالای یزدی‌ها به نسبت دیگر مناطق کشور موجب شیوع بالای این بیماری در استان شده است.

کد خبر 453445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.