ابتلا به کرونا خانوادگی شده است

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: وضعیت اپیدمی کرونا به مراتب بدتر از اسفند و فروردین است و شاهد ابتلای خانوادگی مردم به بیماری کووید۱۹ هستیم، پدیده‌ای که در گذشته کمتر دیده می‌شد.

به گزارش ایمنا، مینو محرز، افزود: میزان شیوع و ابتلاء به کرونا در بدترین وضعیت ممکن از زمان بروز این بیماری در کشور است، اصلاً در بیمارستان‌ها جای خالی وجود ندارد، بیماران در صف بستری هستند و بیماران با حال بد و بیماری شدید و سن بالا بسیار زیاد شده‌اند.

وی گفت: پدیده جدیدی که اخیراً به وضوح دیده می‌شود، ابتلای خانوادگی به کروناست و مکرر مشاهده می‌کنیم که همه اعضای یک خانواده با هم به این بیماری مبتلا شده‌اند و این نشان می‌دهد که مراودات و ارتباطات خانوادگی بیشتر شده و البته بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و مسافرت‌ها نیز در این زمینه تأثیرگذار بوده است.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: علت اصلی بروز موج جدید کرونا در کشور، برگزاری تجمعات مختلف و بازگشایی‌هاست، هر جایی که تجمعی برگزار شود و مردم اصول بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت نکنند، شاهد شعله‌ور شدن همه گیری کرونا خواهیم بود و اکنون شاهد این وضعیت در همه کشور هستیم.

وی تاکید کرد: وضعیت اپیدمی کرونا در ایران از همیشه بدتر است، شدت بیماری افزایش نیافته اما به علت جهش ویروس کرونا شدت سرایت این بیماری بسیار بیشتر شده، البته تعداد بیماران مسن که بیماری زمینه‌ای دارند هم بیشتر شده است که علت آن می‌تواند افزایش مراودات خانوادگی و بازگشایی مدارس باشد و به طور مسلم افزایش بیماران مسن عامل مهم افزایش مرگ ومیر کرونا در کشور است.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع باید هر چه سریع‌تر مدارس و دانشگاه‌ها و بسیاری از اماکن عمومی برای مدتی تعطیل شوند، در غیر این صورت شاهد بدتر شدن اوضاع و افزایش مرگ ومیر کرونا در کشور خواهیم بود.

زنجبیل و گلاب در برابر کرونا اثر ندارد

محرز درباره ادعای مدعیان طب سنتی مبنی بر تأثیرگذاری گلاب و زنجبیل و سیر در پیشگیری از کرونا گفت: هیچکدام از این ادعاها سند و استدلال علمی ندارد، هیچ جای دنیا به اندازه چین مردم در غذایشان زنجبیل استفاده نمی‌کنند، در حالی که کرونا از چین شروع شد، در مورد سایر مواد نیز هر کس ادعایی دارد باید با روش و متدلوژی علمی ادعای خود را ثابت کند، هیچکدام از این مواد جای واکسن کرونا را نمی‌گیرد.

وی به ایرنا گفت: چندی پیش بیماری را به بیمارستان آوردند که برای پیشگیری از کرونا وایتکس را با آب لیمو مخلوط کرده و خورده بود بعد هم عنبر نساء را دود کرده بود و با وضعیت بسیار وخیمی به بیمارستان آورده شد. همه ریه او دچار آسیب شدید شده بود.

کد خبر 449860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.