سامانه حمایت از دانشجویان تحت پوشش بهزیستی راه‌اندازی شد

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور از راه اندازی سامانه دانشجویی برای دانشجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور خبر داد.

به گزارش ایمنا، مجید رضازاده روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص چگونگی ورود اطلاعات در سامانه دانشجویی به منظور واریز هزینه تحصیلی دانشجویان تحت پوشش، اظهار کرد: برای ساماندهی حمایت مالی از دانشجویان تحت پوشش، شیوه‌نامه‌ای را به استان‌ها ابلاغ کرده‌ایم. در این شیوه‌نامه توضیح داده شده افرادی که مشمول دریافت حمایت‌های مالی هستند، چه کسانی هستند و به چه میزانی می‌توانند از این حمایت‌های مالی استفاده کنند.

وی گفت: همه دانشجویان تحت پوشش بهزیستی که در سال‌های قبل وارد دانشگاه شدند و از طریق واحدهای استانی حمایت‌های مالی به آنها یا دانشگاه آنها پرداخته شده و هم دانشجویانی که امسال نتایج آنها خواهد آمد، قبول و وارد دانشگاه می‌شوند، می‌توانند وارد این سامانه بشوند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور افزود: دانشجویان باید اطلاعاتی که سامانه می‌خواهد را وارد کنند البته ابتدا باید بعد رمز ورود و نام کاربری را بگیرند، البته این سامانه توضیحاتی داده شده که دانشجویان چطور رمز عبور را بگیرند.

وی گفت: برای ورود به سامانه، موبایل باید به نام خودش دانشجو باشد. بعد از ورود به سامانه باید اطلاعات مربوط به قبولی دانشگاه و نوع دانشگاه را وارد کنند و بعد از آن هم باید هر ترم اطلاعات ترم را وارد سامانه کنند تا بتوانیم کمک هزینه را برای آنها پرداخت کنیم.

رضازاده افزود: افرادی که مشمول دریافت حمایت‌های مالی هستند با جزئیات توضیح داده شده و بر اساس شیوه‌نامه‌ای که در همان سامانه گذاشته شده است اقدام کنند، طبق قانون موظف هستیم به معلولانی که در دهک درآمدی پایین، متوسط شدید و خیلی شدید هستند، حمایت مالی دانشجویی پرداخت کنیم.

وی افزود: فرزندان مراکز شبه خانواده، فرزندان تحت پوشش بهزیستی در خانواده امداد بگیر و فرزندان انتقال یافته به زندگی مستقل هم مشمول دریافت ۱۰۰ درصد این شهریه می‌شوند که البته باید قبل از سن ۱۶ سالگی در سازمان بهزیستی پذیرش شده باشند.

بر اساس گزارش ایرنا، وی تصریح کرد: برای دو گروه دیگر هم کمک هزینه و حمایت مالی را خواهیم داشت که شامل زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنها و فرزندانی که سرپرست شوند یا معلول شدید یا خیلی شدید باشند است که باید در سازمان بهزیستی پرونده داشته باشند.

کد خبر 449519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.