ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد افزایش یافت

وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای با اشاره به افزایش بیش از ۱۰ درصدی ظرفیت اولیه مدارس استعدادهای درخشان اعلام کرد: برنامه‌های سمپاد برای عمومی سازی محتوای درسی، تربیتی و پژوهشی در دست تدوین است، فرایند اعلام نتایج آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان امسال پایان‌یافته تلقی می‌شود.

به گزارش ایمنا، به نقل از وزارت آموزش و پرورش، این وزارتخانه طی این اطلاعیه با اعلام در دستور کار قرار گرفتن تصمیمات مدیریتی و انجام اقدامات متناسب با هدف جلوگیری از هرگونه تضییع حق احتمالی اعلام کرد: فرایند اعلام نتایج آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ پایان یافته تلقی می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است: فرایند برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ نیز مطابق روال همه‌ساله و بر اساس زمان‌بندی و ظرفیت‌های اعلامی، ثبت نام درصد محدودی از کل دانش‌آموزان شاغل به تحصیل در پایه هفتم در مدارس سمپاد به پایان رسید.

این اطلاعیه می‌افزاید: ضمن سپاس از تمامی عوامل و همکاران مجری فرآیند مذکور به اطلاع می‌رساند برنامه‌ریزی اجرا و اعلام نتایج آزمون در سال جاری به دلایلی نظیر محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا و بروز اشکالاتی در تعدادی از سوالات دچار نارسایی‌هایی شد و بر همین اساس، اتخاذ تصمیمات مدیریتی و انجام اقدامات متناسب با هدف جلوگیری از هرگونه تضییع حق احتمالی در دستور کار قرار گرفت.

این اطلاعیه می‌افزاید: در جریان رسیدگی به تقاضاهای تجدید نظر ثبت شده در سامانه، شورای راهبری آزمون متشکل از مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش به منظور ایجاد فرصت لازم جهت پذیرش تعداد بیشتری از فرزندان شایسته کشور، با افزایش بیش از ۱۰ درصدی ظرفیت اولیه در اغلب مدارس استعدادهای درخشان موافقت کرد.

بر اساس اطلاعیه مکور، به موازات تصمیم مذکور که اقدامی نهایی و غیر قابل تکرار است، سمپاد برنامه‌هایی برای عمومی سازی محتوای درسی، تربیتی و پژوهشی خود در دست تدوین دارد که جزئیات و عناوین آنها در فرصت شایسته اعلام خواهد شد. با استفاده از این فرصت، استعدادهای درخشان خارج از مدارس سمپاد هم از محتوای آموزشی و پرورشی با کیفیت مدارس سمپاد بهره مند خواهند شد.

در این اطلاعیه آمده است: با انتشار این اطلاعیه، فرایند اعلام نتایج آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ پایان‌یافته تلقی می‌شود. ضمن آرزوی موفقیت و عزت و سربلندی برای تمامی شرکت‌کنندگان و پذیرفته شدگان در آزمون، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان امید دارد با توکل بر خداوند متعال، در پرتو عنایات حضرت ولی عصر (عج) و کمک و همدلی اولیای محترم دانش‌آموزان، بتواند در انجام رسالت سنگین آموزشی خود در قبال پرورش استعدادهای فرزندان این مرز و بوم موفق باشد.

کد خبر 446631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.