قیمت هرکیلو تخم مرغ ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است

رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، قیمت تخم مرغ در مرغداری‌ها هر کیلوگرم ۱۲ هزار تومان تصویب شده است و برای مصرف کننده ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیمراد سرافرازی اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، قیمت تخم مرغ در مرغداری‌ها هر کیلوگرم ۱۲ هزار تومان تصویب شده است و برای مصرف کننده ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود و با دستور وزیر جهاد کشاورزی، اتحادیه مرغداران میهن موظف شد نسبت به عرضه تخم مرغ بر اساس قیمت مصوب در سازمان‌های میادین اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه در پنج ماهه نخست امسال، صادرات محصولات دانش کشاورزی و غذا با وزن تقریبی سه میلیون و ۵۶ هزار تن و با ارزش دو میلیارد و ۱۳۰ میلیون دلار انجام شده است، اظهار کرد: این محصولات به کشورهای مختلف به ویژه کشورهای همسایه و همچنین آلمان صادر کرده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت جهاد کشاورزی گفت: در پنج ماه نخست امسال، تراز تجاری بخش کشاورزی و غذا با کاهش یک میلیارد و ۷۷۲ میلیون دلاری، از منفی سه میلیارد و ۷۳۳ میلیون دلار در پنج ماهه نخست سال ۹۸ به منفی یک میلیارد و ۹۶۱ میلیون دلار بهبود پیدا کرده است.

سرافرازی از امضای تفاهم نامه با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در زمینه توانمند سازی زنان روستایی و عشایری خبر داد و افزود: این کار بر اساس زنجیره ارزش گیاهان دارویی و آموزش و ترویج صورت گرفته است.

کد خبر 445738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.