امکان شرکت دانش‌آموزان در شش المپیاد جهانی/تحصیل ۳۰درصد سمپادی‌ها در رشته علوم انسانی

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: بیش از ۱۴ هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز در ۶۸۳ مدرسه سمپاد تحصیل می‌کنند که ۳۰ درصد از این دانش آموزان سمپادی در رشته‌های علوم انسانی تحصیل می‌کنند.

به گزارش ایمنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، الهام یاوری در دومین جلسه هیئت‌امنای سازمان ملی استعدادهای درخشان، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۱۱۴ هزار و ۷۲۵ نفر دانش‌آموز در ۶۸۳ مدرسه سمپاد در سراسر کشور در حال تحصیل هستند، همچنین ۳۰ درصد از دانش آموزان سمپاد در رشته‌های علوم انسانی تحصیل می‌کنند.

وی با تاکید بر توسعه و تقویت رشته‌های مهارتی در مدارس سمپاد، تصریح کرد: طرح آموزش مهارت‌های اجتماعی باهدف افزایش هوش هیجانی دانش آموزان در دستور کار مدارس سمپاد قرار دارد.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با بیان اینکه با همکاری باشگاه دانش‌پژوهان جوان، زمینه مشارکت دانش آموزان را در شش المپیاد جهانی زیست، فیزیک، شیمی، ریاضی، کامپیوتر و جغرافی فراهم کردیم، افزود: علاوه بر مشارکت در المپیادهای بین‌المللی برگزاری جشنواره‌ها و المپیادهای ملی از دیگر فعالیت‌های این سازمان است.

وی با اشاره به سه برنامه اصلی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، اظهار کرد: اولین برنامه سازمان، تربیت نیروی انسانی برای رسیدن به اهداف گام دوم انقلاب اسلامی است، لذا برای تحقق اهداف، نیازمند نیروی انسانی متناسب هستیم.

یاوری ادامه داد: دوم نیاز به یک الگوی تعلیم و تربیت اسلامی داریم تا آن را به مدارس ارائه دهیم و سومین برنامه سازمان، انتقال نظرات دوسویه بین نخبگان و مردم است.

وی خاطرنشان کرد: گسترش چتر خدمات سمپاد برای همه استعدادهای درخشان با توجه به تنوع استعداد، تنوع روش‌های شناسایی، تنوع نیازهای حمایتی، تنوع حمایت‌های لازم، تنوع شرایط محیطی، تنوع روش‌های حمایتی و همچنین تربیت فراگیر برای همه دانش آموزان، ازجمله اولویت‌های سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از اولویت‌های این سازمان است.

کد خبر 444601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.