راه‌اندازی نهضت آموزش زبان اشاره و بریل آموزی در سال تحصیلی جدید

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از راه اندازی نهضت آموزش زبان اشاره و بریل آموزی در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: در این راستا پنج‌هزار معلم، والدین و کارکنان دستگاه‌های مرتبط آموزش خواهند دید، ۱۰ درصد معلمانِ دانش آموزان کم توان ذهنی تحت پوشش برنامه آموزش مهارت‌های چندگانه قرار می گیرند.

به گزارش ایمنا سیدجواد حسینی با اشاره به برنامه‌های تحولی این سازمان برای سال تحصیلی جاری از جمله طرح «مدرسه انطباقی»، اظهار کرد: در راستای اجرای برنامه مدرسه انطباقی ۶۴ مدرسه که شامل ۳۲ مدرسه اوتیسم و ۳۲ مدرسه پذیرا است مناسب سازی و ۱۴ مدرسه ویژه دانش آموزان طیف اوتیسم ساخته خواهد شد.

وی افزود: همچنین نهضت آموزش زبان اشاره و بریل آموزی را برای ۵۰۰۰ معلم، والدین و کارکنان دستگاه‌های مرتبط خواهیم داشت. همچنین ۱۰ درصد معلمانِ گروه دانش آموزان کم توانی ذهنی تحت پوشش برنامه آموزش مهارت‌های چندگانه قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه مناسب سازی مبتنی بر توانمند سازی مدیران، معلمان و جامعه انجام خواهد شد به ایسنا گفته است که در عین حال برنامه‌هایی چون ایجاد شبکه جامع آموزش و اطلاع رسانی دیجیتالی، تدوین و اجرای برنامه مداخله بههنگام تشخیصی، آموزشی، توان بخشی و حمایتی کودکان با نیازهای ویژه را در راستای اجرایی شدن بسته‌های تحولی دنبال می‌کنیم.

حسینی با تاکید بر طراحی اپلیکیشن جامع آموزش و پرورش استثنایی، تصریح کرد: از این طریق به میزان ۵۰ درصد نگرش مخاطبان نسبت به کودکان با نیازهای ویژه تغییر یافته و ۳۲ پایگاه آموزش مجازی ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این تألیف، متناسب سازی و طراحی درس افزارهای آموزشی را مدنظر داریم و ۱۲۸ عنوان کتاب درسی و درس افزار تدوین و تولید خواهد شد.

کد خبر 436527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.