«کرونا» سلامت خبرنگاران را تهدید می‌کند

عضو ستادملی مقابله با کرونا گفت: با توجه به شیوع کرونا در تجمعات، سلامت خبرنگاران در نشست‌های خبری تهدید می‌شود و لازم است از برگزاری نشست‌های خبری حضوری جلوگیری شود.

به گزارش ایمنا، محمدرضا محبوب فر با اشاره به وضعیت هشدار اصفهان در مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: اگر در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی الزامات و جدیت کافی به عمل نیاید در هفته آینده استان اصفهان به وضعیت قرمز خواهد رسید.

وی افزود: تاکنون ۹ شهر در استان اصفهان وضعیت نگران کننده‌ای نسبت به بیماری کرونا دارد و بسیاری از بیمارستانها در مدار درمان بیماران کرونا قرار گرفته‌اند.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با اعلام وضعیت نامطلوب شهر اصفهان در مقابله با بیماری کرونا تصریح کرد: شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، کاشان، آران و بیدگل، نجف آباد، مبارکه، شاهین شهر با افزایش چشمگیر ابتلاء به کرونا مواجه هستند.

وی خبرنگاران را یکی از آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه را نسبت به بیماری کرونا معرفی کرد و گفت: اغلب خبرنگاران از امکانات حداقلی از ایاب و ذهاب گرفته تا نبود بیمه رنج می‌برند و حضور آنها در نشست‌های خبری می‌تواند زمینه ابتلاء به کرونا را در این قشر آسیب پذیر تشدید کند.

وی افزود: با توجه به اینکه میزان شیوع بیماری کرونا در اجتماعات، مراسم‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی و مکان‌های دربسته بیشتر است توصیه می‌شود برگزاری نشست‌های خبری به صورت مجازی و دورکاری انجام شود.

محبوب فر به کمبود الزامات و ضمانت در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح جامعه اشاره کرد و به مهر گفت: چنانچه شهروندان به مسئولیت اجتماعی پایبند نباشند و روند صعودی ابتلاء در استان اصفهان ادامه داشته باشد با توجه به اختیار تام ستاد مقابله با کرونا در استان اصفهان نیاز است که نهادهای نظامی در کنترل این بیماری اقدام کنند.

کد خبر 431813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.