شیائومی تولید موبایل 4G را متوقف می‌کند

طبق گزارشی جدید شرکت شیائومی قصد دارد تا پایان ۲۰۲۰ میلادی، تولید موبایل‌های 4G را در چین متوقف کند تا منابع بیشتری صرف تولید دستگاه‌های 5G کند.

به گزارش ایمنا، شرکت‌های شیائومی از آغاز ۲۰۲۰ میلادی هر ماه موبایل‌های جدیدی در بازارهای مختلف عرضه می‌کند. تعداد زیادی از موبایل‌های جدید در چین نیز قابلیت 5G دارند؛ در همین راستا به گفته لی جون، مدیر ارشد اجرایی شیائومی، این شرکت تا پایان سال جاری تولید موبایل‌های 4G در داخل چین را متوقف می‌کند.

همچنین این شرکت چینی تحقیقات درباره 6G را آغاز کرده و مشغول توسعه ماهواره‌های اینترنتی است. به گفته جون فناوری 5G با قابلیت‌های برگزاری ویدئو کنفرانس 4K/8K، بازی‌های رایانه‌ای در ابر و غیره صنعت موبایل را دگر گون می‌کنند؛ بنابراین برندهای شیائومی و ردمی موبایل‌هایی با این فناوری عرضه کرده‌اند.

به دلیل شیوع ویروس کرونا در چین، زنجیره عرضه و ذخایر این شرکت با مشکلاتی روبرو شده و به همین دلیل اکنون ذخیره موبایل‌های 5G در انبارهای شرکت خالی است. همین امر سبب شده شیائومی ۲۵۰ میلیون یوان به کارخانه‌ها کمک کند تا تولید موبایل‌های مجهز به نسل پنجم اینترنت را افزایش دهند.

همچنین این شرکت تصمیم دارد تا پایان ۲۰۲۰ میلادی تولید موبایل‌های 4G در چین را متوقف کند تا بتواند سرمایه بیشتری صرف دستگاه‌های 5G کند.

منبع: خبرگزاری مهر

کد خبر 425798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.