آخرین آمار ابتلا به کرونا در اصفهان در ۲۲ اردیبهشت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شرایط آمار ابتلاء جدید به کرونا ویروس، ترخیص شدگان و تعداد بیماران تحت مراقبت‌های ویژه با وضعیت وخیم‌تر در بیمارستان‌ها در طی ۲۴ ساعت اخیر را تشریح کرد.

آرش نجیمی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلایان به ویروس کرونا در طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: تعداد ۸۸ مورد بیمار جدید از افراد مشکوک به کرونا ویروس در ۲۲ شهرستان به جز کاشان و آران و بیدگل با علائم بالینی در بیمارستان‌ها بستری شدند.

وی افزود: در همین زمان خوشبختانه تعداد ۶۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا که در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها تحت مراقبت بودند با بهتر شدن وضعیت عمومی بیماری ترخیص شدند و باید دوره نقاهت بیماری را سپری کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: اکنون تعداد کل بیمارانی که در شهرستان‌های استان به جز کاشان و آران و بید گل با تشخیص کرونا بستری هستند تعداد ۴۵۵ نفر است که از این تعداد متأسفانه ۱۱۸ نفر وضعیت حادتری را دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه و آی سی یو های مراکز درمانی در حال دریافت خدمات درمانی هستند.

نجیمی تصریح کرد: باید همشهریان از ترددهای غیرضروری در مکان‌های عمومی و شلوغ پرهیز کنند تا بتوانیم به روند سیر نزولی این بیماری نفس گیر برسیم و از این بحران خارج شویم.

کد خبر 423281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.