اختصاص بودجه ۱۰۰ میلیاردی برای تهیه مواد ضدعفونی‌کننده مدارس

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از اختصاص بودجه ۱۰۰ میلیاردی برای تهیه مواد ضدعفونی‌کننده برای مقابله با بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش ایمنا، مهرزاد حمیدی در نشست تخصصی دفتر سلامت با اشاره به عملکرد دبیرخانه کمیته آموزش‌وپرورش در مدیریت کرونا، اظهار کرد: در راستای سلامت دانش‌آموزان، نقش آموزش سلامت در پلت فرم شبکه شاد، پیگیری سلامت کارکنان، پویش‌های بهداشتی سفیران سلامت در ایام عید و هفته سلامت، رصد و هدایت استان‌ها در سامانه نظارت و اختصاص بودجه ۱۰۰ میلیاردی برای تهیه مواد ضدعفونی‌کننده، شوینده‌ها و صابون مایع از اقدامات مهم است.

وی افزود: این ظرفیت نشان داد که تهدید کرونا می‌تواند فرصتی برای تحول آموزش سلامت دانش‌آموزان و به دست آوردن مطالبات حوزه آموزش سلامت دانش‌آموزان و پیگیری در مراجع تخصصی باشد. با استفاده از ظرفیت‌های مدیریتی و اجرایی دفتر سلامت در این بستر می‌توان به مطالعات و مطالبات کارشناسی پرداخت تا پیگیری‌های قانونی و حقوقی مؤثر و اثربخشی را منتج شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در ادامه کارشناسان حوزه سلامت نیز به ارائه نظرات پرداختند و مواضع موجود و دغدغه‌های حوزه برنامه‌های سلامت مدارس و نیروهای تخصصی بهداشت را مطرح کردند.

کد خبر 423217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.