پاسخ به مهمترین پرسش‌ها در خصوص صندوق واسطه ‌گری مالی یکم (ETF)

وزارت اقتصاد به اهم سوالات مردم در خصوص واگذاری سهام بانک های تجارت، صادرات و ملت و بیمه های البرز و اتکایی امین از طریق صندوق واسطه گری مالی یکم(ETF) پاسخ داد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، پذیره نویسی صندوق واسطه‌گری مالی یکم از بامداد روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۹/۲/۱۴ آغاز و تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۲/۳۱ از طریق درگاه‌های حضوری و غیرحضوری بانک‌های منتخب انجام می‌شود.

در این راستا متن سوالات مردمی و پاسخ‌های وزارت اقتصاد برای بهره برداری مخاطبان بدین شرح است:

*سوال (۱): چرا فرآیند عرضه واحدها به‌صورت بلوکی نبوده و در قالب (ETF) در نظر گرفته شده است؟

پاسخ: دولت می‌توانست به راحتی سهام خود در سه بانک و دو شرکت بیمه را از طریق بورس به فروش رساند؛ لیکن عرضه سهام به صورت ETF، با هدف مردمی کردن اقتصاد (افزایش ضریب نفوذ بازار سرمایه) و انتفاع عامه مردم (حتی افرادی که تاکنون در بازار سرمایه فعال نبوده‌اند) از رشد بازار سرمایه صورت گرفته است.

*سوال (۲): با توجه به این‌که صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) سه صندوق (واسطه گری مالی، خودروسازی و صنایع فلزی و صنایع پالایش نفت و پتروشیمی) هستند، آیا فردی که با کد ملی (یا کد بورسی) خود در صندوق اول (واسطه گری مالی یکم) تا سقف ۲ میلیون تومان پذیره نویسی می‌کند، امکان پذیره نویسی در سایر صندوق‌ها را دارد یا خیر؟

پاسخ: بله، منعی برای پذیره نویسی در سایر صندوق‌ها وجود ندارد؛ لیکن تخفیف در‬ نظرگرفته شده فقط برای یک صندوق اعمال می‌شود. (فعلاً چنین تصمیمی اتخاذ شده و بستگی به میزان استقبال مردم از صندوق واسطه گری مالی یکم دارد.)

*سوال (۳): مدت انجام پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی یکم تا چه روزی ادامه دارد؟

پاسخ: شروع پذیره نویسی از بامداد روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۹/۲/۱۴ لغایت ساعت ۲۴ روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۲/۳۱ انجام می‌شود.

*سوال (۴): پذیره نویسی واحدهای صندوق از چه طرقی قابل انجام است؟

پاسخ: پذیره نویسی واحدهای این صندوق از طریق کارگزاری‌های بورس، سامانه‌های آنلاین معاملاتی و درگاه‌های غیرحضوری و حضوری (شعب) بانک‌های منتخب صورت می‌پذیرد.

درگاه‌های غیرحضوری و حضوری بانک‌های منتخب به منظور پذیره نویسی واحدهای صندوق سرمایه گذاری "واسطه‌گری مالی یکم" تاکنون به شرح زیر است:

د ر صورت افزایش درگاه‌های غیرحضوری مندرج در جدول فوق توسط بانک‌ها یا اضافه شدن بانک‌های دیگری به لیست بانک‌های منتخب جهت انجام فرآیند پذیره‌نویسی، مراتب از طریق روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی اطلاع رسانی خواهد شد.

در هر حال اکیداً توصیه می‌شود به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، پذیره نویسی از طریق درگاه‌های غیرحضوری بانک‌ها صورت پذیرد.

*سوال (۵): نماد صندوق جهت پذیره نویسی از طریق کارگزاری‌ها چیست؟

پاسخ: نماد صندوق "دارا یکم" است که افراد دارای کد بورسی می‌توانند در روزهای کاری از ساعت ۱۴:۰۰ لغایت ۱۶:۰۰ اقدام به خرید نمایند.

*سوال (۶): کف و سقف مبلغ پذیره نویسی برای هر فرد چقدر است؟

پاسخ: حداقل مبلغ پذیره نویسی برای هر یک از اشخاص حقیقی ایرانی دارای کد ملی ۱۰ هزار تومان و حداکثر مبلغ پذیره نویسی معادل ۲ میلیون تومان می‌باشد. (مضربی از ۱۰ هزار تومان)

*سوال (۷): آیا امکان پذیره نویسی بیش از یک بار و در چند مرحله وجود دارد؟

پاسخ: بله، انجام پذیره نویسی به میزان کمتر از ۲ میلیون تومان و در چند مرحله برای هر کد ملی بلامانع است؛ مشروط بر این‌که مجموع پذیره نویسی‌های انجام شده برای هر کد ملی، بیشتر از سقف ۲ میلیون تومان نباشد.

در صورت عدم رعایت سقف ۲ میلیون تومان برای هر کد ملی، برگشت وجوه واریزی متقاضیان در طی مدت پذیره نویسی توسط بانک‌های منتخب ممنوع می‌باشد.

*سوال (۸): اشخاص حقوقی چگونه و تا چه سقفی می‌توانند پذیره نویسی نمایند؟

پاسخ: پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری موضوع این دستورالعمل صرفاً شامل اشخاص حقیقی ایرانی بوده و اشخاص حقوقی نمی‌توانند در پذیره نویسی شرکت نمایند و استفاده از حساب آن‌ها برای پرداخت وجوه امکان‌پذیر نیست.

*سوال (۹): آیا امکان پذیره نویسی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور وجود دارد؟

پاسخ: بله امکان پذیره نویسی برای هر فرد ایرانی دارای کد ملی بدون وجود محدودیت سنی وجود دارد.

*سوال (۱۰): با توجه به این‌که انجام معاملات واحدها از ۲ ماه به بعد از تخصیص امکان‌پذیر است، مبنای محاسبه ۲ ماه، چه تاریخی است؟

پاسخ: شروع پذیره نویسی از بامداد روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۹/۲/۱۴ لغایت ساعت ۲۴ روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۲/۳۱ بوده؛ لذا مبنای محاسبه دو ماه، تاریخ پایان پذیره نویسی (۱۳۹۹/۲/۳۱) خواهد بود.

*سوال (۱۱): پس از گذشت ۲ ماه، امکان معامله کل یونیت‌ها مهیا می‌شود یا درصدی از یونیت‌ها؟

پاسخ: کل یونیت‌ها.

*سوال (۱۲): در صورت مشارکت بیشتر مردم، طبیعتاً تعداد یونیت کمتری به هر شخص تخصیص داده می‌شود و بخشی از وجوه می‌بایست به حساب مشتریان واریز گردد. چه زمانی می‌توان به طور دقیق تعداد یونیت‌های اختصاص یافته به افراد را مشخص کرد؟

پاسخ: در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۳۱ فرآیند پذیره نویسی به اتمام می‌رسد و یک هفته پس از این تاریخ، مشخص می‌گردد چه تعداد یونیت به هر فرد اختصاص می‌یابد. در صورت مشارکت کامل یا کمتر، حداکثر ۲۰۰ یونیت به هر کد ملی اختصاص می‌یابد و در صورت مشارکت بیشتر، کمتر از ۲۰۰ یونیت (از طریق تسهیم بالنسبه) اختصاص می‌یابد.

*سوال (۱۳): در صورت مشارکت بیشتر مردم، عودت مازاد واریزی‌ها به چه شکل انجام می‌شود؟

پاسخ: عودت وجوه به هر دلیل از جمله اضافه پرداختی و مازاد ناشی از تسهیم بالنسبه توسط صندوق صرفاً به شماره شبای پرداخت کننده صورت می‌پذیرد.

*سوال (۱۴): آیا این امکان وجود دارد که بانک‌ها وجوه واریزی مردم بابت پذیره نویسی را بابت طلب خود از مشتریان، برداشت نمایند و پذیره نویسی برای آن‌ها انجام نشود؟

پاسخ: خیر، وجوه واریزی مشتریان بابت پذیره نویسی، غیرقابل برداشت می‌باشد.

*سوال (۱۵): این مسأله که مردم برای خرید این سهام، وجوه خود را از بانک‌ها خارج کنند، چگونه مدیریت می‌شود؟

پاسخ: درواقع وجوه از بانک‌ها خارج نخواهد شد، بلکه فرآیند جابجایی وجوه بین بانک‌ها انجام خواهد شد و نهایتاً پس از واریز به حساب خزانه، صرف تأمین هزینه‌های دولت خواهد شد.

*سوال (۱۶): آیا امکان در نظر گرفتن تسهیلاتی خاص برای اقشار ضعیف جامعه مانند عشایر و … به منظور بهره مندی از فرصت ایجادشده و منتفع شدن این گروه از مردم از رشد بازار سرمایه وجود دارد؟

پاسخ: در شرایط فعلی و در پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی یکم این امکان فراهم نشده، لیکن این احتمال وجود دارد که در خصوص دو صندوق دیگر در این خصوص اتخاذ تصمیم شود. هرچند نفس این اقدام و اعمال تخفیف قابل توجه، به نوعی حمایت از اقشار ضعیف جامعه است.

*سوال (۱۷): آیا صندوق سود مشخصی دارد؟

پاسخ: خیر. هدف از تشکیل این صندوق مشارکت همه مردم در این طرح و بهره‌مندی همه ایرانیان از سود بازار سرمایه است. طبیعتاً تغییرات ارزش سهام موجود در این صندوق منجر به افزایش یا کاهش ارزش واحدهای صندوق می‌گردد. ضمن این‌که تلاش می‌شود از طریق سرمایه گذاری مبالغ نزد صندوق برای بازارگردانی، حداکثر سود ممکن حاصل شود. بدین ترتیب، سود تضمینی برای واحدهای سرمایه گذاری صندوق وجود نداشته و صرفاً سود احتمالی به شرح زیر قابل حصول است:

۱- افزایش قیمت سهام موجود در صندوق.

۲- واریز سود سالانه ناشی از عملکرد سهام شرکت‌های موجود در صندوق.

۳- سود حاصل از سرمایه گذاری منابع صندوق به صورت سپرده گذاری و خرید اوراق.

*سوال (۱۸): آیا افت شاخص بورس، پیش بینی شده است؟

پاسخ: تغییرات شاخص بورس قابل پیش بینی نیست، لیکن حتی در صورت افت شاخص از آن‌جا که در حال حاضر مردم سهام را با تخفیف ۳۰ درصدی نسبت به قیمت‌های مورخ ۱۳۹۹/۲/۱۳ می‌خرند، با فرض کاهش شاخص بورس در این حدود نیز متضرر نخواهند شد. ضمن این‌که حدود ۱.۰۰۰ میلیارد تومان برای انجام بازارگردانی نزد صندوق "واسطه گری مالی یکم" نگهداری می‌شود.

*سوال (۱۹): مقرر شده است مشتریان در فرصت مناسب و طی ماه‌های آینده، نسبت به ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد معاملاتی (کد بورسی) اقدام نمایند. لیکن فرآیند احراز هویت در کارگزاری‌ها بسیار زمان بر است و گاهی اوقات نیاز است مشتریان در دو مرحله به کارگزاری‌ها مراجعه نمایند. به نظر می‌رسد ضروری است این فرآیند تا حدی تسهیل گردد.

پاسخ: هرچند برای خرید واحدهای این صندوق هیچ‌گونه نیازی به کد بورسی وجود ندارد، با توجه به مذاکرات و رایزنی‌های انجام شده، در نظر است تا فرآیند احراز هویت قبل از پایان اردیبهشت‌ماه از طریق سجام به صورت الکترونیک و غیرحضوری انجام شود. سازمان بورس نیز با تعامل با شبکه بانکی در حال فراهم نمودن بسترهای لازم برای انجام این کار از طریق شعب تمامی بانک‌ها است. ضمن این‌که در حال حاضر این امر از طریق برخی از شعب بانک‌های صادرات ایران، شهر و آینده قابل انجام می‌باشد.

*سوال (۲۰): آیا ضروری است متقاضیان ظرف مدت دو ماه احراز هویت را انجام دهند؟

پاسخ: ضرورت ندارد اشخاصی که نسبت به پذیره نویسی اقدام نموده‌اند، حتماً ظرف ۲ ماه فرآیند احراز هویت را تکمیل نمایند. این امر فقط درمورد آن دسته از متقاضیان صدق می‌کند که قصد دارند پس از خاتمه دو ماه، واحدهای خود را به فروش برسانند. درصورتی‌که متقاضیان قصد فروش واحدهای خود را نداشته باشند، فعلاً نیازی به اخذ تأییدیه سجام ندارند. به عبارتی اخذ تأییدیه سجام فقط برای معاملات بعدی مورد نیاز است.

*سوال (۲۱): آیا داشتن حساب برای همه متقاضیان الزامی است؟

پاسخ: خیر. در این مرحله الزامی به داشتن حساب نیست؛ لیکن متقاضیان برای امکان معامله این واحدها در آینده می‌بایست حتماً حساب بانکی داشته باشند تا بتوانند کد بورسی اخذ کنند.

*سوال (۲۲): آیا این طرح همان سهام عدالت است؟

پاسخ: خیر. این موضوع کاملاً متفاوت از سهام عدالت است و در این طرح مردم می‌توانند تا مبلغ ۲ میلیون تومان به ازا هر کد ملی سهام متعلق به دولت را از طریق خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق واسطه گری مالی یکم، با تخفیف خریداری نمایند.

در حالی که سهام عدالت سهامی است که قبلاً به حدود ۵۰ میلیون نفر از مردم تعلق گرفته و ظرف ماه‌های آتی مدیریت آن به خود مردم منتقل می‌شود و نیازی به واریز مجدد وجه توسط مردم برای تملیک سهام وجود ندارد.

کد خبر 422803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 127
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • سمیه IR ۱۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
  20 1
  پانزده فروردین خرید انجام دادم اما دوساعت بعد توسط سیستم خرید منقضی شده و پول من تا امروز که۲۱ اردیبهشته بلوکه شده من باید چکار کنم
  • IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
   4 5
   خرید کرده اما چون هنوز پذیرنوه نویسی تموم نشده توی پرتفوی نیومده
  • IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
   4 1
   سلام من هم ۱۶ خرید کردم وپولم بلوک شده وثبت خرید نمیاید شاید سبک اینها این جوریست!
  • nlh,knd IR ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
   8 3
   خرید 31 اردیبهشت هست و تا اون روز پول شما بلوگه خواهد ماند
  • حسین IR ۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
   3 4
   بلوکه شده یعنی خرید شما انجام شده
  • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
   7 0
   سلام من ازطریق کارگزاری خریدم ...ولی میگه منقضی شده یاحذف گردیده ..ازطرفی مبلغ ازمن مانده حسابم کم شده رفته بلوکه شده .حالا میخام ببینم سهم واسطه یکم خریده یانه
  • Abi IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
   0 1
   این بلا رو سر همه اوردن هیچ جا هم جوابگو نیستن نه تلفن جواب میدن نه کارگزاریهاشون(مفید)جواب میده نه مسئولی گفتن تا یک ماه هم پولهارو آزاد نمیکنن امروز رفتم کارگزاری چندین نفرمثل من بودن و اعتراض داشتن دریغ از یک نفر پاسخگو
 • محمدحسن فرزانه IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
  7 3
  سلام علیکم خسته نباشید عبادات قبول من در ۱۶ اردیبهشت ۲۰۰سهم توسط کارگزاری مفید از دارا یکم خریدکردم بفرمایید چرامثل دیگرخریدها جایی ثبت نشده وچراپولم رابلوکه کرده است؟باتشکر
 • علیرضا IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
  23 16
  از طریق etf بانک صادرات خرید کردم از کجا اطمینان حاصل کنم که خریدم درست بوده چونکه هیچ گزینه پیگیری وجود ندارد
  • هادی IR ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
   31 10
   چگونه میشود انصراف داد وپول خود رو پس بگیریم
  • IR ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
   16 7
   چطوری انصراف بدیم
 • مهرداد US ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
  14 0
  سلام من بیستو دوم درخواست دادم و در قسمت لیست سفارشات نوشته شده ثبت شده در بورس ولی سهامی نمیبینم و اینکه پولی هم برداشته نشده . دوباره هم درخواست نمیتونم بدم . کاری باید انجام بدم یا نه ؟
  • رویا IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
   1 1
   سلام رزرو میشه یعنی راحت تر بگم خریدتون ثبت شده خودش بعد براتون انجام میده و میاد تولیست سهامهاتون
 • شادی IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  19 5
  سلام سود صندوق etf ماهیانه به مشتری پرداخت میشه یا سالیانه؟ و اینکه آیا امکان ضرر هم وجود داره یا فقط به مشتری سود میده؟
  • بورس IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
   0 0
   سود سالیانه واریز میشه ولی سود مد نظر الان سود سالیانه نیست بلکه ارزش خود سهام هست ک بمرور زیاد میشه
 • رحیم IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  9 13
  چطورمیتونم پول بلوکه شده راازصندوق دارایکم برگردانم وانصراف بدم من ازطریق سایت بانگ رفاه ثبت نام کردم
 • سهراب IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  7 2
  مدیریت صندوق دست بانک است یا خود فرد در مدیریت سهام خود مستقیم عمل می کند
 • عبدالله IR ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
  7 9
  یا سلام بنده برای پسرم دیشب از طریق نرم افزار سکه سهام صندوق یکم را خریدم ولی متأسفانه کد ملی پسر دیگرم را درج کردم وقتی متوجه شدم که پول از حسابم کسر شد باشرکت به پرداخت ملت تماس گرفتم گفت این موضوع مربوط به صندوق یکم هست گفتم چجوری و از کجا باید پیگیریم کنم کنند برین تو سایتتون بنده هم رفتم تو همین سایتی که الان خدمتون دارم پیام میدم واز حضور حضرت عالی درخواست میکنم بنده را راهنمایی بفرمایید که چگونه باید پیگیری کنم
  • ررر IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
   8 3
   گیج بازی دراوردید حقتونه
  • IR ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
   0 0
   اولا که اطلاعات شناسنامه ای چک می شه و بعید میدونم همچنین مشکلی پیش بیاد، حالا من همه بانک ها را نمی دونم شاید درست میگید، اما به نظر برای کد ملی که وارد کرده اید تخصیص داده می شه و اطلاعاتتون را بعدا باید اصلاح کنید، اما به هرحال هرمشکلی پیش بیاد به عهده خودتونه چون تیک تاییدیه و اطمینان از اطلاعات وارد شده را زده اید.
 • نالو IR ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
  1 1
  سلام مرسی از شفاف سازی شما ولی هنوز شبهه هست.. لطفا پیگیر جوابش باشید.. اینکه من نماد صندوق س دارا یکم رو میخرم یه پکیج مبهمه ک محتویاتش انتخاب من هست یا خیر. مثلا 2 میلیون رو برای شخص من همش وتجارت بخرن. امکانش هست؟ ممنونم
 • فاطمه IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
  0 1
  من ۴ تا سهم خریدم از طریق لینک سامانه پست بانک . ولی فقط پول یکیش کسر شده از حسابم وقتی کد ملی میزنم میاره تعداد سهم ۴ عدد . من وقتی میزنم یک عدد سهم بخرم ۱۰ تومن کسر میشه از حسابم یا ۱۰۰ تومن؟
 • فاطمه IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
  2 3
  من تعداد ۲۰ سهم گرفتم . ۴ تاشو قبل ساعت ۱۶ . ۱۶ تاشم بعد اون پول از حسابم کسر شده ولی هیچ پیامی دریافت نکردم وقتی چک میکنم میگه شما ۴ سهم دارین
 • غلامرضا لامعی IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
  3 3
  سلام و قت بخیر من در تاریخ ۲۳ از طریق اپلکیشن صاپ بانک صادرات ثبت نام کردم ولی رسید و شماره پیگیری نگرفتم آیا امکان اخذ رسید مجدد با شماره پیگیری در نظر گرفته مشود یا نه؟
 • فاطمه IR ۰۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
  4 0
  من از طریق اپلیکیشن آپ صندوق ETF ثبت نام کردم امکان لغو ثبت نام هست؟؟؟
 • احمدرضا IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
  1 1
  سلام.من ازطریق اینرنتی ثبت نام سهام دولتی انجام دادم از حسابم پول کسر شد ولی بعدا پیام ناموفق برام ارسال شد ولی با بانک تماس میگیرم عملیات را موفق اعلام میکنم از چه طریقی میتونم با صندوق مالی یکم ارتباط برقرار کنم برای اطمینان
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
  6 0
  سلام من میرم ثبت نام پیام میده شما قبلاً واریزی داشتین چطور متوجه بشم تو صورتحسابم نیست
 • فتاحی IR ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
  1 0
  من خریداری کردم الان در قسمت سفارش گیری حذف معاملات نوشته هم اکنون مبلغ فوق بلوکه شده چکارکنم؟
 • احمد IR ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
  5 2
  درصورت انصراف از خريد چه بايد كرد؟
  • حسن IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
   1 0
   سلام.من از طریق بانک صادرات اینترنتی ثبت نام کردم درقسمت 100000تومان برای هرسهم 20000000ریال زدم چکار باید بکنم میتوانم پول راپس بگیرم دوباره ثبت نام کنم.
  • رضا IR ۰۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
   1 1
   سلام چرا میخای انصراف بدین؟من میخام بخرم برام سواله مممون میشم بفرمایید
 • مجید IR ۰۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
  4 0
  سلام من کد بورسی دارم ولی از طریق پذیره نویسی بانک تجارت دارا یکم خریدم حالا چطور اون و انتقال بدم به داخل پر تفوی خودم
  • حمید US ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
   4 1
   سلام.مشکل منم همینه به جواب رسیدی لطفا اطلاع بده رو ایمیلم.ممنون
  • ابوالفضل AE ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
   0 1
   سلام بعد از یک ماه خودش میاد تو پرتفوتون فعلا چیزی نشون نمیده
 • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
  3 1
  خب شاید حقوق یه بدبختو روزهای اول ماه بعد به حسابش بریزن،اون باید چه خاکی تو سرش کنه؟؟؟!!!
  • علی IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
   1 0
   این گذاشتن آخر ماه که اضافات حقوق که خرج نکردی خرید کنی
 • محمد IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
  4 2
  سلام.چگونه میشه از دارا یکم انصراف داد و پولو پس بگیریم.
 • مهدی IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
  7 5
  سلام پیشنهاد میکنم که این کار رو نکنید چون متضرر میشوید. چون اگر سود خوبی داشت دولت هیچ وقت واگذار نمیکرد.با توجه به تشنه بودن عموم عوام مردم برای ورود به بورس با نقدینگی بالا دولت از فرصت استفاده کرده و با پیشنهاد وسوسه بر انگیز تخفیف ۲۰ درصدی برای پیش بینی ادامه دار بودن شیب نزولی که این سهام دارد و اسان گرفتن برای ثبت نام و جمع آوری بخشی از نقدینگی بازار و کنترل سرمایه های شناور به نفع خود و هدایت راحت تره بازار به سمت و سوی مورد علاقه خود سهام را به حجم های خورد عرضه نموده تا موج های کوچک و هیجانی بازار باعث ایجاد جریان نشود.خلاصه بنده که اصلا در بازار سرمایه نیستم خرید این سهام رو زیاد صلاح نمیدونم گرچه تفصیر بنده از این حرکت دولت طول و دراز است و خارج از اینجاست موفق باشید
  • علی IR ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
   4 4
   ارزش همین الان این سهام هفتاد و پنج درصد رشد کرده. پس ارزش خرید داره. اینقدر هم بدبین نباشید به همه چی هدف از این کار چند مورد هست - تعمیق بازار سرمایه - تامین نقدینگی مورد نیاز دولت - خصوصی سازی - رونق تولید و در پی تعمیق بازار سرمایه، وارد شدن شرکت های بزرگ به بورس، رشد اقتصادی کشور رو شاهد خواهیم بود. یه سری مزایایی هم برای دولت داره. اینکه دیگه دلار 4200 که هزینه سنگینی برای دولت داشت کم کم حذف میشه. تا به طور تصنعی و حبابی قیمت ها پایین نگه داشته نشن و در نتیجه تولید داخلی رونق پیدا کنه و اینکه وقتی حجم معاملات بورس ایران افزایش پیدا کنه دولت هم با نیم درصد مالیات اندکی که از هر معامله میگیره میتونه به درآمد هنگفتی برسه. به جای اینکه پولها توی بانک ها خاک بخورن علاوه بر این دیگه کمتر با مشکل تورم روبرو هستیم
 • سید مهدی حسینی IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  8 1
  سلام. من میخوام برای بچم که سه سالشه بخرم. ولی موقع فروش برای بچه چطور میشه کد معاملاتی گرفت ؟
 • نیکو IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  8 0
  سلام من یک مشکلی دارم. کد بورسی دارم اما رفتم از درگاه بانک خرید کردم و از طریق کارگزاری خرید نکردم، الان چطور می تونم ۲ تومن سهامی که از دارا یکم خریدم را به کارگزاری فارابی منتقل کنم؟
 • RO ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  0 3
  سلام من ازطریق همراه پلاس دومیلیون واریز کردم ایاازطریق بانک پیگیرباشم لطفا راهنمایی کنید متشکرم
  • سالار IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
   1 0
   منم همین مشکلو دارم.اگه جوابشو گرفتی به منم اطلاع بده ممنون
 • تیموری IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  0 0
  سلام من پس از ثبت در رسیدی که بانک سپه داد کد ملی من ثبت نشده در سایت پیگیری هم کد ملی منو نا شناس میگوید مبلغ هم ازم کسر شده حالا من چه کنم
  • منصور علی زاده IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
   1 0
   سلام من در تا ریخ 2/22با موبایل بانک اقتصاد نوین خرید کردم وروز بعد برای پیگیری باهمان سامانه رفته بازهم دو میلیون دیگر باهمان شماره ملی کم کرده وتا الان برگشت نخورد لطفا راهنمایی بفرمایید
 • مجید IR ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  0 0
  من کد بورسی دارم ولی سلام را از طریق سامانه بام خریداری کردم . آیا مشکلی پیش نمیاید؟
 • محمدعلی IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  0 0
  سلام من مبلغ ده میلیون ریال خرید کرده پول همان لحظه از حسابم کسر شد اما هیچ پیامی مبنی بر خرید برایم ارسال نشده . از کجا و چگونه پیگیری کنم که پول من در کجا بلوکه شده؟؟ ممنون از شما
 • IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  8 0
  سلام / من کد بورسی دارم ولی از طریق درگاه بانک پذیره نویسی انجام دادم . لطفا بفرمایید به چه صورت امکان انتقال آن به سامانه معاملاتی خودم رو دارم .
 • وحید IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  0 0
  من ۱۵ اردیبهشت ثبت سفارش کردم،مبلغ ۲۰میلیون بلوکه شد از حسابم،ولی اخر وقت نوشته شد برام(حذف توسط سیستم معاملات) و اون مبلغ هنوز ازاد نشده
 • فرانک DE ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  2 0
  اگر در هنگام ثبت نام شماره شبا به اشتباه داده شده باشه و امکان ویرایش هم وجود نداره ..مبلغ بازگشتی چه میشود ؟
  • داوود US ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
   0 0
   با سلام ، من در سامانه پذیره نویسی صندوق یکم ثبت نام کردم چگونه می توانم شماره حساب شبا و تلفن همراه خود را اصلاح نمایم . لطفا مرا راهنمایی کنید .
 • hadis IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  1 2
  سلام میشه یکم راجع بهش توضیح بدین ایا کل پولمونو پس میدن یا امکان ضرر داره؟؟
 • میثم IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  1 1
  سلام من کد بورسی دارم ولی از طریق پذیره نویسی بانک کشاورزی دارا یکم خریدم حالا چطور اون و انتقال بدم به داخل پر تفوی خودم
 • زهرا رنجبران IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  0 1
  من خرید سهام را انجام دادم ولی کد رهگیری را یادداشت نکردم چه کاری میشه انجام بدم
 • مینا IR ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  1 0
  سلام. من چند روز پیش کد بورسی نداشتم و یک مقدار از این پذیره نویسی گرفتم. الان ک کد بورسی دارم میتونم با کدم دوباره خرید کنم؟ و اینکه مقداری که بدون کد خریدم چجوری میاد به کد بورسیم؟
 • محمدقنبرزاده IR ۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  2 0
  من باموبایل واریزکردم نه فرم پرکردم نه کدرهگیری گرفتم ولی مبلغ٢میلیون تومان ازحسابم کسرشده
 • اسفندیار US ۰۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  5 0
  با سلام.من یه بار از اپ سقف یعنی۲تومن خرید کردم و ازم کسر شد و قابل رویته،ولی مجدد از EFT.bsiبانک صادرات هم خرید کردم وازم کسر شد .اولا دو تا خریدم قابل قبوله دوماه اگه بخوام که یکیشون و لغو کنم چکار کنم.خواهش میکنم راهنمایی کنید
  • گرگ وال استریت IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
   1 1
   توو یکی از سوالات همین صفحه جوابتو گذاشته بودن...بخون بعد سوال کن تا 100ملیون تومنم میتونی بخری و حتی بیشتر..اما حداکثر تا 2ملیون تومن ازت قبول میکنن حتی شاید کمتر و باقی پولات ک اضافه تر از حد مجاز(2ملیون تومن) خرید کردی بعد از 1هفته...یعنی چهارشنبه یا پنج.شنبه هفته اینده 7 و 8 خرداد 1399 برگشت میزنن به شماره شباء حساب بانکیت....حالا گرفتی؟؟؟
  • حیدری جابری IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
   2 0
   سلام من متاسفانه به دلیل مشکل اینترنت که به خوبی جواب نمیداد از کارگزاری خرید کردم دیدم ک‌ پول کسر نمیشه بعد رفتم از آپ خرید کردم و سریع انجام شد فرداش متوجه شدم که هم از کارگزاری پولمو بلوکه کرده... الان دوبار پول پرداخت کردم حالا چجوری میتونم یکیشو برگردونم لطفا کمک کنید...
 • مهدی IR ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  0 2
  چهارشنبه 31 اردیبهشت تقریبا تمام کارگزاری ها تمام سفارش ها را منقضی کردند مفید ، مبین و ... یا هسته مشکل داشته یا بهانه ای برای تمدید تا 3 خرداد است. کارگزاری ها بود برگشتی را 2 روز بعد عودت می دهند و به همین ترتیب ممکن است خیلی ها نتوانند حتی با سایت ها و اپلیکیشن ها دیگر نیز خرید کنند
  • محمد IR ۰۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
   1 0
   تا ۷ یا ۸ خرداد به شبا برمیگرده
 • علی نشاری IR ۰۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  2 0
  سلام پول واریز کردم ولی سامانه دچار اشکال شد و رسیدی به بنده نداده پول هم از حساب کم کرده از کجا بدونم در صندوق سرمایه گذاری شده یا نه
 • Fateme_bahrani IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  1 0
  عودت مبلغ تعداد سلام پذیره نویسی به شبای صاحب کد ملی برمیگردد یا صاحب پرداخت کننده؟
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  2 0
  سلام من ثبت نام انجام دادم پول هم برداشت شد بعد یک ساعت دوباره اصلاحی خورد و پول برگشت خورد
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  0 0
  سلام من ثبت نام انجام دادم پول هم برداشت شد بعد یک ساعت دوباره اصلاحی خورد و پول برگشت خورد
 • نسرین IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  2 0
  سلام من 31 اردیبهشت از کارگزاری مفید دارا یکم رو خرید کردم و در سیستم ثبت شد. امروز کنسل کرده و زده منقضی شد! علت چیه؟
 • سمیه IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  2 0
  بنده یک بار تا مبلغ کمی خرید کردم . مجددا چن روز دیگه مقداری خرید انجام دادم و پول از حسابم کسر شد اما وقتی از اول وارد میشم فقط مقدار خرید اولی رو میده . یعنی پولم چی شد ؟
 • علی جمشیدی IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  5 0
  سلام .ازکجا بدونیم درپذیره نویسی واسطه یکم که ثبت نام کردیم مثلا بصورت غیرحضوری دربانک صادرات آیا اینکارباموفقیت انجام شده یانه ..ممنون میشم اطلاع بدین
 • عباس نجاتی IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  0 0
  سلام،من مبتدی بورس هستم از طریق کارگزاری مفید بابت صندوق یکم دو میلیون تومان واریز کردم. بعد آمدم داخل سایت سازمان بازنشستگی کشوری آنجا هم ثبت نام کردم و دو میلیون از طریق درگاه بانک صادرات واریز کردم. حالا فهمیدم که هر دو یک صندوق است لطفا راهنمایی کنید چطور می توانم دو میلیون اضافه پرداخت پس بگیرم تشکر می کنم از راهنماییهای شما
 • ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  0 0
  از این پایگاه محترم خبری تقاضا دارم ابهامات و مشکلات مطرح‌شده را پیگیری و البته سریعا اطلاع‌رسانی بفرمایند. با تشکر
 • شمس IR ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  3 0
  من دیروز از کارگزاری خرید کردم دیدم زده منقضی شده پولمم برگشت خورده بود تو حسابم و رفتم از آپ خرید زدم و امروز دیدم پولمم تو کارگزاری بلوکه کردن الان ۲ تا ثبت شده این رو کسی می دونه روالش چیه کنسل می کنن یکیش رو و پول رو بر می گردونن
 • محمد IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
  0 0
  سلام.من با توجه به اینکه کد بورسی داشتم اقدام به خرید از طریق درگاه بانک تجارت کردم.الان چطوری این سهم من وارد بورس میشه؟
 • IR ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
  0 0
  میشه دوباره مهلت رو تمدید بکنید
 • امینیپور IR ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
  0 0
  من از بانک تجارت سهام خرید کردم ولی الان کد پیگیری را میزنم میگه پرداختی نداشتی ومبلغ مشخص نیست واز حسابم پول کم شده ولی داخل سایت میگه که واریزی نداری الان باید چکار کنم ممنون میشم راهنمای کنم
 • آذر فدائی اشیانی US ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
  0 1
  سلام ببخشید زحمت بکشید کد پیگیری به من اعلام نشد لطفا راهنمایی کنید ممنونم
 • Ehsan IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
  0 1
  سلام من از طریق درگاه بانک صادرات یک میلیون واریز کردم پول برداشت شد اما هیچگونه کد رهگیری یا پیامی نیومد از کجا باید پیگیری کنم؟چجوری میشه انصراف داد؟
 • IR ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
  0 0
  اگر کسی می خواهد انصراف بدهد از خرید سهام، استرداد وجه چگونه است؟
 • mori AE ۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
  0 0
  باسلام خریدی ک انجام دادیم فقط شماره پذیرنده داده ایا مثل سهام عدالت نیاز نیس کارت سهام داشته باشیم چجوری بگیریم چیکارکنیم ممنون
 • بهار FR ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
  0 0
  سلام من از طریق کارگزاری مفید نتونستم این سهام رو بخرم ناچار با کد ملی از درگاه بانک ملی سهام دارایکم خریدم،کد پیگیری گرفتم،چرا هیچکس نمیگه با این کد پیگیری چیکار کنیم؟چجوری بفهمم این سهام رو خریدم؟تو پرتفوی هم نیومده کی میاد تو پرتفوی؟
 • IR ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
  0 0
  من از طریق کارگزاری مفید ۳۰ اردیبهست خرید زدم پولم بلوکه شد ولی روز بعد پولم برگشت و چون کارگزاری تعطیل بود من از در گاه بانک مهر ایران دوباره خرید زدم وپولم کم شد بعد از چند ساعت دوباره کارگزاری پول را بلوکه کرد یعنی من حالا با یک کد ملی ۴۰۰ سهم خریدم یعنی اضافه ان بر می گردد
 • رضا IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  0 0
  در فرم ثبت نام شماره همراهمو اشتباه زدم مشکلی برام درست نمیشه چطوری باید اصلاح کنم
 • تاری وردی IR ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  0 0
  سلام خسته نباشید ۳۱ اردیبهشت دارایکم رو خرید کردم به علت ثبت نشدن مجدد درخواست دادم و هردو درخواست تایید نشد .صبح پنج شنبه دیدم ۴ تومن بلاک کرده و قدرت خریدم منفی شده به اندازه ۲ تومن.کارگزاری هم میگه ی ماه طول میکشه که درست شه و این یعنی که من برای معامله باید اول ۲ میلیون واریز کنم تا قدرت خریدم از حالت منفی دربیاد.حالا چه باید کرد؟ البته گویا این مشکل رو خیلیا دارن
 • موسوی IR ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  0 0
  من بیست هزار ریختم چطور حساب میشه
 • رحیمی US ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  0 0
  سلام.من یکبار برای خرید صندوق خرید زدم ولی پولم رو برگشت زد .ولی بار دوم که خرید زدم سریع چهار میلیون از پولم رو بلوکه کرده.به خدا این کار حرامه
 • مرتضی IR ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  0 0
  سلام من خرید دارایکم رو از طریق حساب بورسیم انجام دادم اما چون پول بلوکه نشده بود از طریق آپ خرید زدم الان پولم تو حساب بورسم بلوکه شده باید چیکار کنم
 • ابوالفضل IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  0 0
  سلام. من اشتباها دو بار وجه با یک کد ملی به حساب صندوق دارا یکم واریز کردم یک با ر از طریق نرم افزار کارگزاری و دیگری با مراجعه به بانک و در هر دو مورد ثبت با موفقیت انجام شده. حالا چکار کنم که از وجوه برگرده یکی من رو راهنمایی کنه ممنون
 • دوست IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  0 1
  سلام من از طریق درگاه اینترنت خرید کردم کسی می دونه چطوری میشه اون رو به پرتفو کارگزاری انتقال داد ممنون
 • مجید کد ملی 2219206467 IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  0 0
  سلام در ثبت نام سهام etf یکبار درخواست خرید دادم انجام نشد مجددا درخواست دادم والان 4 میلیون تومن از پول من بلوکه شده است.چکار باید بکنم.یک هفته است هنوز برنگشته
 • حیدری جابری IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  0 2
  سلام من متاسفانه به دلیل مشکل اینترنت که به خوبی جواب نمیداد از کارگزاری خرید کردم دیدم ک‌ پول کسر نمیشه بعد رفتم از آپ خرید کردم و سریع انجام شد فرداش متوجه شدم که هم از کارگزاری پولمو بلوکه کرده... الان دوبار پول پرداخت کردم حالا چجوری میتونم یکیشو برگردونم لطفا کمک کنید...
 • A IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  0 1
  سلام من در قسمت واریز پول رو انجام دادم اما الان منصرف شدم‌امکان انصراف و عودت پول به چه صورته؟
 • رضا IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  1 0
  من ازطریق کارگزاری ثبت دارایکم زدم قبول نکرد ولی بعد ازطریق همراه بانک ملت گرفتم بعد یک هفته متوجه شدم پولمو تو کارگزاری بلوکه شده یعنی دوبار این مبلغ اضافی کی برمیگرده
 • IR ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  1 0
  من دوبار پول ریختم گفتن با هرکد ملی میشه دوتا دومیلیونی خرید کرد الان تکلیفم چی میشه یکی خودم ریختم یکی شوهرم واسم ریخته لطفا راهنمایی کنید
 • امیر US ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
  0 0
  با سلام من دارایکم خریدم از کار گزاری ولی پولم بلوکه شده وتکلیفم هم مشخص نیست تا امروز ۹۹/۳/۵
 • IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
  1 0
  سلام در صورتی که به اشتباه دو مرتبه دارایکم رو سفارش بدی و دو مرتبه پول از حسابت بلوکه بشه اون پول بلوکه شده اضافه کی به حسابت بر می گرده
 • سجاد IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
  0 0
  سلام،من شب اخر ک پنجشنبه شب باشه ساعت ده و نیم خرید زدم،مرحله اخر پرداخت ارور داد ولی پول ازم کم شد و امروز ک دوشنبه اس هنوز پول به حسابم برنگشته،هنوزم نمیدونم خریدم کامل شده یا اگ نشده پول چرا برگشت نخورده،بانک هم رفتم گفتن خریدت کامل شده احتمالا و ی جواب قطعی ندادن
 • محمد IR ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
  0 0
  باسلام اینجانب ازطریق آنلاین اقدام به خرید کردم ولی هرسری از مبلغ کم میشد اما تو سفارش خطا میزد تا چهار بار خرید زدم اما خطا زد وهشت میلیون کم کرد من گفتم شاید برگردد ولی تا الان برنگشته البته باز من از طریق اپلیکیشن آیوا اقدام کردم که موفق شدم اما هشت م تومان آنلاین برنگشت اگه لطف کنید راهنمایی کنید برای برگشت پولم چکار کنم
 • علیرضا غلامی IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  0 0
  سلام و وقت بخیر من متاسفانه بدلیل عدم آگاهی کافی دوبار خرید زدم روز چهارشنبه گذشته، یکبار از کارگزاری که وقتی دیدم زده منقضی شده ،از طریق سامانه بانکی مجدد خرید کردم حالا برا رفع مشکل چکا باید بکنم
 • تورج بیکدلو IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  0 0
  سلام من صندوق مالی دولتی ثبت نام کردم و پول هم واریز شده شماره پیگیری رو هم گم کردم الان هم اعلام میشه که پرداخت ناموفق بوده من چکار باید انجام بدم
 • محمد IR ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
  0 2
  سلام من یه بار از کارگزاری زدم دیدم منقضی شده از بانک خریدم حالا دوبار خرید کردم حالا باید چیکار کنم
 • محمدرضا علیزاده IR ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  0 0
  سلام من ۵۰۰۰۰۰ زدم ولی الان هیچ گونه دسترسی بهش ندارم نمیدونم پولم چ شده وکجا رفته از طریق گوشیم توی سایتش زدم عکس رسیدش هم دارم لطفا پیگیری وراهنمایی فرمایید.ممنونم میشیم
 • مری IR ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  0 0
  بنده سهام eftرو ازطریق برنامه ایوا خرید کردم. میشه بگید ازکجا میتونم پیگیری کنم. لطفااگ کسی اطلاع داره بگه ممنون میشم
 • میثم IR ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  0 0
  من بلد نبودم همون روز از هر درگاه بانک صادرات ملت رفاه قرض الحسنه تجارت رفتم تو سایتشون هر کدوم با کد ملیم ۲ تومن سهم خریدم کلا شد ۱۰ تومن بعد فهمیدم که هر کد ملی ۲ تومن بوده ولی درگاهای بانک بدون هیچ مشکلی خرید رو انجام دادن و یه کد رهگیری به من دادن بعد سوال گرفتم کفتن پولت برگشت میخوره ولی هنوز نخورده من ساعت ۲ شب ۱۴ خرید کردم باید چیکار کنم پولم هموز برگشت نخورده ممنونم راهنمایی کنید
 • حجت IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
  0 0
  سلام من‌از طریق کد بورس ام خرید کردم ولی چون توی پرتفوی ننشست فک کزدم خرید نکرده رفتم با آپ خرید کردم اونجا هم ازم کسر کرد حالا باید چکار کنم از من دوجا یعنی ۴میلیون برداشت کرده
 • سلامی IR ۰۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  صندوق دارایکم را با کد بورس ثبت نام کردم ولی چون تا فرداش نه پول بلوکه شد نه پیامی اومد دوباره از بانک ثبت نام کردم. با اعضای خانواده برای ۴ نفر این اتفاق افتاده حالا ۸ ملیون اضافه پرداختی را چه جوری باید پس بگیرم؟ از کارگزاریم پرسیدم میگه اینا دولتیه و ما نمیتونیم کاریش کنیم الان من ۸ ملیونم را از کجا باید پس بگیرم؟
 • افتخاری IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  ببخشید من برای پسرم روز پنج شنبه یکبار ظهر ۲میلیون از صندوق دارا یکم سهام خریدم و دومیلیون کسر شد ، بعدا متوجه شدم پیامک با موفقیت انجام شد و کد پیگیری نیومده ، مجددا براش مراحل ثبت نام رو انجام دادم ، دو میلیون مجددا کسر شد و اینبار کد پیگیری اومد ، امروز یک هفته گذشته ولی هنوز دومیلیون اولی به حسابم برنگشته، از کجا باید پیگیری کنم ، هیچ جا جواب درست و حسابی نمیدن
 • روح الله IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  سلام بنده مبلغ یک میلیون تومان اشتباها به حساب ریختم چه زمانی امکان برگشت این پول برای من میباشد لطفا راهنمایی کنید
 • بهروز IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  باسلام در اخرین روز از طریق کارگزاری مفید اقدام به خرید دارای یکم کردم بعد چند ساعت در سفارش کارگزاری منقضی شده تلقی گرددید ولی وجه آن بعد یک هفته بصورت بلوکه باقی مانده.لازم بذکر است همان شب از طریق نرم افزار بانک ملی خرید را انجام داده ام . می بایست چطور وجه کارگزاری دریافت کنم باتشکر
 • طیبه باغانی IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  0 0
  همسرم به اشتباه با یک کد ملی پذیره نویسی بانک تجارت و صادرات را به مبلغ ۴ میلیون تومان خریده و حالا هنوز بعد از اتمام پذیره نویسی پول ایشان برگشت داده نشده
 • اصلان IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
  0 0
  من خرید انجام دادم کد بورسی هم دارم ولی ازطریق بورس خرید نکردم به چه صورت میتوانم پیگیری کنم ایا این خرید درپرتفوی بورسم میاید.
 • سمانه منافی IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  0 0
  من از درگاه بانک ملت سهام پذیره نویسی خرید کردم. از کجا میتونم خریدم پیگیری کنم؟؟؟
 • افسانه سیدی IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  0 0
  خسته نباشید من مبلغ ۴۰۰ تومان بیشتر واریز کردم امکان برگشت پولم هست؟؟؟ از کجا باید رسیدگی کنم؟؟
 • محمد IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  0 0
  سلام من روز ۳۰ اردیبهشت ثبت نام کردم منقضی شد بعد از طریق سایت بانک ثبت نام کردم . الان هر دو پول من بلوکه شده تکلیف چیه ؟چجوری یکی از پولهامو پس بگیرم
  • صاحب IR ۰۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
   0 0
   باعرض سلام بنده هم از کارگزاری آگاه خرید کردم وشب در سیستم زد حذف از معامله وبعد از طریق همراه بام بانک ملی خرید کردم یعنی چهار میلیون خرید زدم محبت کنید راهنمایی کنید که چکار باید کرد
 • حسن IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  0 0
  سلام من یه بار از طریق کارگزاری دو تا سهم خریدم ولی متاسفانه روز آخر پول برگشت تو حسابم و چون روز آخرکارگزاری تعطیل بود از طریق بانک تجارت دوباره خرید کردم شنبه هفته بعد هم کارگزاری و هم بانک پول منو به مبلغ ۸ میلیون بلوکه کردن الان میخواهم ۴ میلیون اضافه بلوکه شده را بگیرم هیچ کس جوابگو نیست!!! من نمیدانم این چه سیستمی هست برای پول گرفتن اضافه مشکلی نداره ولی بخواهی اضافه سهام بنویسی خطا میزنه مگه این نیست برای هر کدملی دو میلیون هست پس چرا ۴ میلیون بلوکه کردین پس چرا بعد از گذشت ۱۰ روز پولو برنمیگردونی!! لطفا جواب مرا ارسال فرمایید!؟!
 • مسلم کامرانی IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  0 0
  باعرض سلام بنده هم از کارگزاری مفید خرید کردم وشب در سیستم زد حذف از معامله وبعد از طریق اپ خرید کردم یعنی چهار میلیون خرید زدم محبت کنید راهنمایی کنید که چکار باید کرد
 • غلامرضا بهنام قادر US ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  0 0
  صندوق باز نشستگی یک میلیون به حساب ریخته خودم نیز به اشتباه دومیلیون تومان را ریخته ام چگونه پولم را دریافتدکنم
 • ؟؟؟؟؟ IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  1 2
  من سهام ای تی اف گرفتم وکدپیگیری دریافت کردم؟ایاجایی هست؟مشاهده کنم خریدم را
 • مهدوی RU ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  0 0
  سلام ، من در کارگزاری خرید دارایکم زدم اما بعد از چند ساعت چک کردم چیزی نمایش نمیداد فکر کردم سفارشم ثبت نشده یا مشکلی پیش اومده و دوباره از سایت بانک تجارت خرید زدم و خریدم ثبت شد ، اما بعدا متوجه شدم روش کارگزاری چجوریه و سفارشم ثبت شده . یعنی دوبار سفارشم ثبت و پول دادم ، خب اگه هر کد ملی فقط دومیلیون تومان میتونست خرید کنه چرا به من مجددا اجازه خرید داده؟ الان پول خرید دومم که به حسابم برمیگرده؟؟؟؟
 • هووخشتر IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
  0 0
  عزیزان من این پول را به حساب فطریه بگذارد .من هم ثبت نام کردم دیگه برگشت نداره .هیچ جایی هم جواب نمیداند .
 • عباسی IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
  0 0
  در ثبت نام سجام برای فروش سهام مالی یکم کدام گزینه بورسی را انتخاب کنم؟ چون چند گزینه داره مثل فرابورس ،بورس کالا ...
 • vahid AE ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
  0 0
  بنده این سهمو خریدم از کجا پیگیر بشم ببینم کجا نشسته؟راهنمایی
 • احمد IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  0 0
  سلام من کد بورسی دارم ولی از طریق پیامک بانک تجارت که برام اومد ثبت نام کردم میخواستم بدونم چطوری اونو میتونم به پرتفوی خودم انتقال بدم در ضمن از طریق این کد رهگیری چطور از صحت واریزیم اطلاع پیدا کنم
 • نیما IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  0 0
  امروز 13 خرداد هست و دقیقا 13 روز از این مشکل گذشته.چطور ممکنه نه دولت نه کارگذاری ها و بانکها پاسخگوی این مساله نباشن,از ما که 2تومن گرفتن از خیلی ها چنتا پرداخت 2تومن کسر شده,تکلیف این پولها چی میشه؟ لطفا اگر اخباری به گوش کسی رسید اطلاع رسانی کنن.ممنون
 • علیرضا IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  0 0
  با سلام من در نرم افزار تاپ سهام دولت را خریدم میخواستم بدونم این نرم افزارهم برای ثبت نام بوده؟ برای پیگیری چیکار کنم
 • منصور علی زاده IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  0 0
  بنده درتاریخ 20 /2اوراق با دو شماره ملی گرفته ام از بانک اقتصاد نوین چون پیام برای من ارسال نشد درتاریخ 2/22باهمان درگاه برای پیگیری رفتم باز هم دو میلیون دیگر از من کم شد و تاکنون برگشت نخورد لطفا راهنمایی بفرمایید
 • IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  0 0
  سلام من چهارشنبه هفته گذشته دومیلیون تومان خرید کردم اینترنتی ولی برام هیچ پیامکی ارسال نشده چگونه میتونم از درستی خریدم اطمینان حاصل کنم
 • مطلع IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  0 1
  تعداد سهام واگذاری به ازای هر 10هزار تومن شامل 4 سهم ملت، 4سهم تجارت، 10 سهم صادرات، 3سهم البرز، 3سهم اتکام هست