پاسخ به سؤالات تغذیه‌ای مردم در اپلیکیشن تاک

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور، گفت: برای پاسخگویی به سوالات تغذیه‌ای مردم در دوران خانه ماندن، اپلیکیشن تاک برای موبایل طراحی شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، جلال‌الدین میرزای رزاز در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با اشاره به اینکه برای پاسخگویی به سوالات تغذیه‌ای مردم در دوران خانه ماندن، اپلیکیشن تاک برای نصب روی موبایل‌ها طراحی شده است، اظهار کرد: هموطنان می‌توانند اپلیکیشن تاک را از سایت www.tacapp.ir دانلود و نصب کنند.

وی با اشاره به اینکه در این اپلیکیشن ۷۰۰ کارشناس تغذیه به صورت آنلاین پاسخگو هستند، ادامه داد: در این نرم افزار به تعدادی از سوالات عمومی از قبل پاسخ داده شده و مطالب مختلفی نیز در هشت باکس درج شده که قابل استفاده است.

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور در خصوص تغذیه مناسب در این ایام، گفت: تغذیه باید متنوع و متعادل باشد، به این معنا که سبد غذایی شامل همه مواد و گروه‌های غذایی می‌شود؛ لذا باید به میزان مناسب و کافی همه مواد مصرف شود، نباید پرخوری کرد و باید میزان دریافت کالری با مصرف کالری همخوانی داشته باشد.

وی تاکید کرد: به هیچ وجه نباید در این ایام رژیم غیرعلمی گرفت، زیرا کم‌خوری نیز می‌تواند به بافت‌های بدن آسیب بزند و سیستم ایمنی را تضعیف کند، اگر دمنوش‌ها مانند زنجبیل، آویشن و پونه در کنار رژیم غذایی متنوع و متعادل مصرف شود می‌تواند تا حدودی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.

میرزای رزاز با اشاره به اینکه تنظیم برنامه غذایی مناسب گام نخست قرنطینه خانگی است، اظهار کرد: در این شرایط خاص باید هرم غذایی را رعایت کنیم، در تقویت سیستم ایمنی بدن ویتامین‌های آ، دی و ئی نقش برجسته‌ای دارد که اکثر این ویتامین‌ها را با تغذیه مناسب می‌توان دریافت کرد، ویتامین دی را از طریق مکمل یا سیاست‌های وزارت بهداشت در غنی‌سازی برخی مواد مانند آرد باید دریافت کنیم. کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند باید ویتامین دی را دریافت کنند.

کد خبر 416959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.