۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
 گیاه گون چه خواصی دارد؟

گیاه گون دارای خواص بیشماری مانند تقویت سیستم ایمنی بدن، تنظیم کلسترول خون، پیشگیری از بروز دیابت و جلوگیری از تحلیل حافظه است.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، گون گیاهی چند ساله است که ارتفاع آن تا ۷۵ سانتی‌متر می‌رسد. این گیاه دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، آنتی هیدروتیک و آنتی باکتریال است. در ادامه بعضی خواص دارویی گیاه گون را بیان می‌کنیم:

گیاه گون و تقویت سیستم ایمنی بدن

یکی از فواید مهم مصرف گیاه گون برای بدن، بهبود عملکرد سیستم ایمنی است، به گونه‌ای که استفاده از این گیاه باعث افزایش تولید سلول‌های ایمنی می‌شود. گون ممکن است فعالیت ضد ویروسی متعادلی داشته باشد که به پیشگیری از بروز سرماخوردگی و آنفلوآنزا کمک کند. علاوه بر این، نتایج مطالعات بسیاری نشان می‌دهد که "ساپونین" و "پلی ساکاریدهای" موجود در گیاه گون مانع رشد تومورهای سرطانی در بدن انسان می‌شود.

گیاه گون و تنظیم کلسترول خون

نتایج بررسی‌های محققان نشان داده است که مصرف منظم ساقه گیاه گون، کلسترول بالای خون را کاهش می‌دهد و مقدار آن را تنظیم می‌کند. ساقه این گیاه مانع جذب چربی‌های نامناسب در روده می‌شود. همچنین گیاه گون به عنوان یک سم‌زدای طبیعی عمل می‌کند. این گیاه دیواره‌های شریانی را از پلاک‌ها محافظت کرده و مانع بروز بیماری‌هایی مانند تصلب شرایین می‌شود.

پیشگیری از بروز دیابت با مصرف گیاه گون

مصرف گیاه گون می‌تواند میزان گلوکز موجود در خون را کنترل کرده و تأثیر رادیکال‌های آزاد تولید شده در بدن را خنثی کند. خواص آنتی اکسیدانی این گیاه به درمان بیماری دیابت در زنان باردار کمک می‌کند، زیرا از استقرار انسولین در بدن جلوگیری می‌کند.

جلوگیری از تحلیل حافظه با گیاه گون

عصاره گیاه گون سلول‌های آسیب دیده مغز را پس از محدودیت رسانایی خون به مغز بهبود می‌بخشد؛ بنابراین این گیاه برای تقویت حافظه بسیار مفید بوده و مانع از بین رفتن سلول‌های مغز و در نتیجه تحلیل رفتن حافظه می‌شود. همچنین مصرف این گیاه به درمان بی‌خوابی‌های مزمن در سنین بالا کمک می‌کند.

کد خبر 416107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.