پیام استاندار اصفهان به مناسبت روز گمرک

استاندار اصفهان در پیامی به مناسبت روز گمرک، گفت: گمرک جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های اخیر و نیز بر اساس شعار سازمان جهانی گمرک تلاش نموده تا در مسیر هموارسازی فضای کسب و کار گام بردارد.

به گزارش ایمنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، عباس رضایی به مناسبت روز گمرک پیامی صادر نمود؛ متن پیام به شرح زیر است:

سازمان جهانی گمرک یک سازمان مستقل بین المللی است که مأموریت آن بهبود کارایی و اثر بخشی گمرکات است. که شعار ان در سال ۲۰۲۰، گمرک تقویت کننده ثبات برای مردم، شکوفایی اقتصادی و محیط زیست نام گرفته است.

گمرک جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های اخیر و نیز بر اساس شعار سازمان جهانی گمرک تلاش نموده تا در مسیر هموارسازی فضای کسب و کار گام بردارد.

گمرک جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان مرزبان اقتصادی کشور یک سازمان محوری و ابزاری کارآمد در اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های کلان ملی و فراملی مالی و اقتصادی دولت و پل ارتباطی بین سیاست‌های بازرگانی در روند مناسبات تجارت بین المللی است که نقش مهمی در زمینه توسعۀ پایدار و استقلال کشور در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و ضامن بقای تولید داخلی و حمایت از تولید کننده داخلی در رشد و تعالی جامعه، رفاه عمومی و امنیت خاطر همگان در برابر قاچاق کالا و ارز دارد. 

بدون تردید گمرک ایران توانسته است با تکیه بر دانش و مهارت و بکارگیری فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی، کارنامه موفقی در حرکت به سمت گمرک الکترونیک داشته باشد و گام‌های موثری در جهت توسعه و تکمیل سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی بردارد. 

امید است با تداوم همکاری و همفکری و همت مضاعف مدیران و کارکنان گمرک و با نگاهی به افق‌های آینده، پیوندی عمیق و گسترده‌ در مسیر توسعه و تسهیل تجارت و حمایت از فعالان اقتصادی و تجاری با سایر کشورها و برنامه‌ ششم توسعه، سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور در افق ۱۴۰۴ صورت پذیرد.

 نامگذاری یک روز با این عنوان در تقویم رسمی کشور فرصتی مناسب جهت تقدیر از فعالان و زحمت کشان عرصه اقتصادی است که با درستکاری، شفافیت و تیزبینی در راه اعتلای ایران اسلامی گام برمی دارند و هوراه حافظ ثروت و اقتصاد ملی هستند.

کد خبر 407428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.