جشنواره "زیستاک" در کاشان برگزار می‌شود

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار کاشان در صفحه اینستاگرامی شهرداری این شهر از برگزاری جشنواره "زیستاک" در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمدرضا خالدی در پست اینستاگرامی شهرداری کاشان از برگزاری جشنواره شهروندی پسماند و بازیافت ویژه دانش آموزان مقاطع ابتدایی و دبیرستانی با عنوان "زیستاک" خبرداد و گفت: نخستین جشنواره آموزشی با موضوع پسماند و بازیافت در محورهای پنجگانه تفکیک از مبدأ، زباله روز، شیرابه، مدیریت کاهش پسماند و حذف نایلون برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: جشنواره شهروندی زیستاک فرایندی مردمی با رویکردی آموزشی است که مبنای حرکت خود را بر مشارکت مردمی در یادگیری اصول و حقوق شهروندی و غنی‌سازی ذهنی و رفتاری شهروندان، دانش‌آموزان و کارگزاران امور شهری قرار داده است و در نهایت از بین دانش آموزان منتخب njo زیست محیطی دانش آموزان با عنوان همیار پسماند و بازیافت شکل می‌گیرد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار کاشان با بیان اینکه این طرح ویژه دانش آموزان ابتدایی و دبیرستانی برگزار می‌شود، اضافه کرد: این جشنواره از ابتدای بهمن به مدت ۱۸ روز توسط معاونت خدمات شهری شهرداری کاشان با همکاری اداره آموزش و پرورش کاشان و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان برگزار می‌شود.

خالدی تصریح کرد: اجرای آموزش گروهی در قالب نمایش‌های شاد موزیکال ویژه دانش‌آموزان ابتدایی و جشنواره مهارت محور شامل ساخت الِمان‌های شهری و طراحی و ساخت گلدان با مواد بازیافتی، نگارگری دیوارهای شهری با موضوع شیرابه، مسابقه عکاسی از عناصر پسماند و بازیافت محله و گزارش خبری از وضعیت پسماند از موضوعات برگزاری این جشنواره است.

در ادامه این پست آمده است: آثار ارسالی توسط داوران منتخب شهرداری و ادارات همکار بررسی و به آثار برگزیده جوایز نقدی و لوح جشنواره اعطا می‌شود. شهروندان کاشانی می‌توانند روند اجرایی جشنواره را به صورت مستقیم از رادیو کاشان پیگیری کنند.

کد خبر 407376

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.