مواد غذایی مفید برای جلوگیری از فیبروئید رحمی

فیبروئید رحمی، رشد توده‌های خوش ‌خیم در دیواره رحم و یکی از بیماری‌های رایج در زنان است.

به گزارش ایمنا، هیچکس به درستی علت ایجاد فیبروئید را نمی‌داند؛ ژن‌هایی که رشد سلول‌های عضلانی دیواره رحم را تسریع می‌کنند، می‌توانند در این امر نقش داشته باشند. ناهنجاری‌های عروق خونی رحم نیز می‌تواند عامل موثری در ابتلا به این بیماری محسوب شود. در ادامه شما را با مواد غذایی مفید برای جلوگیری از فیبروئید رحمی آشنا می‌کنیم: 

مواد غذایی ارگانیک: مصرف این غذاها به کوچک‌شدن و جلوگیری از فیبروئید کمک می‌کند. آفت کش‌ها می‌توانند استروژن و سطوح دیگر هورمون‌ها را تحت تأثیر قرار دهند؛ از آنجا که تعادل هورمونی، کلید درمان طبیعی فیبروئید است، می‌توانید از محصولاتی که حاوی آفت کش‌ها نیست استفاده کنید.

سبزیجات تیره رنگ: مصرف سبزیجات با برگ تیره می‌توانند رشد فیبروئید را در بدن متوقف کند؛ این سبزیجات حاوی ویتامین K برای کمک به لخته‌شدن خون و جلوگیری از خونریزی شدید ناشی از فیبروئید است.

کلم‌ها: از عملکرد کبد و تعادل استروژن در بدن حمایت می‌کنند؛ نتیجه بررسی‌های محققان نشان داده است که مصرف انواع کلم‌ها به همراه گوجه فرنگی و سیب، عامل حفاظتی برای فیبروئیدهای رحمی است.

غذاهای غنی از بتاکاروتن: این غذاها در بدن تبدیل به ویتامین A می‌شود و در رشد بافت‌های سالم و ترمیم بافت که هر دو برای درمان فیبروم مفید است، نقش موثری دارد. هویج، سیب زمینی، کلم پیچ و اسفناج سرشار از بتاکاروتن است.

مواد غذایی سرشار از آهن: فیبروئیدها گاهی منجر به از دست‌دادن خون زیاد طی دوران قاعدگی زنان شده و این روند می‌تواند باعث کم خونی فقر آهن شود. مصرف غذاهای غنی از آهن نظیر گوشت قرمز و حبوبات به جایگزینی آهن از دست‌رفته بدن کمک می‌کند.

منبع: آوای سلامت

کد خبر 403898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.