۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
ممنوعیت گوگل در ترکیه!

کشور ترکیه استفاده از برنامه‌های گوگل را در گوشی‌های جدید مجهز به سیستم عامل اندروید ممنوع کرده است.

به گزارش ایمنا، مشکلات گوگل در ترکیه از جایی شروع شد که موتور جستجوی روسی موسوم به "Yandex" علیه گوگل شکایت کرد که چرا نمی‌شود از یک موتور جستجوی دیگر جز گوگل در گوشی‌های اندرویدی استفاده کرد. اگر این غول فناوری نتواند مشکل خود را با مقامات این کشور حل کند، گوشی‌های جدید اندرویدی عرضه‌شده در ترکیه با برنامه‌های گوگل ارائه نخواهد شد. این شرکت به شرکای تجاری خود در ترکیه گفته است که قادر به همکاری با آن‌ها در گوشی‌های جدید اندرویدی و عرضه در بازار ترکیه نخواهد بود. 

شورای رقابت ترکیه در سال ۲۰۱۸ به گوگل دستور داد توافق‌های توزیع نرم افزار خود را تغییر دهد تا مصرف‌کنندگان بتوانند موتور جستجوی متفاوتی را برای دستگاه‌های اندرویدی خود انتخاب کنند. این هیئت همچنین گوگل را به پرداخت ۹۳ میلیون لیر(۱۷.۴ میلیون دلار) جریمه محکوم کرده و حکمی را صادر کرده است مبنی بر اینکه تغییرات گوگل تاکنون ناکافی است و هنوز توانایی تغییر موتورهای جستجو در دسترس نیست.

شرکت گوگل این حل مسئله با مقامات ترکیه در حال همکاری است؛ بنابراین طرفداران گوشی‌های اندرویدی در ترکیه می‌توانند نسبت به ادامه دسترسی به "پلی استور" و سایر برنامه‌های گوگل در گوشی‌های آینده خود امیدوار باشند. به گفته مقامات ترکیه مدل‌های فعلی تحت تأثیر این قانون قرار نمی‌گیرد.

به گفته مدیران گوگل، مشتریان قادر به خرید مدل‌های موجود خواهند بود و می‌توانند به طور عادی از دستگاه‌ها و برنامه‌های گوگل استفاده کنند. همچنین سایر خدمات گوگل تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

کد خبر 401742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.