در مورد تیم ملی رویاپردازی نکنیم/ تعطیلی لیگ کار درستی بود

بازیکن اصفهانی تیم ملی والیبال بانوان گفت: اینکه از حالا نتیجه‌ی خیلی خوبی را برای تیم ملی والیبال بانوان متصور باشیم بنظرم درست نیست و بیشتر رویا پردازی خواهد بود.

هاله متقیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا ضمن ابراز خرسندی بابت پیروزی تیم باریج اسانس کاشان در مقابل شهرداری قزوین، اظهار کرد: پنج شنبه -۱۴ آذرماه- در مقابل تیم شهرداری قزوین قرار گرفتیم؛ دیدار با شهرداری قزوین در چهارچوب هفته دوم رقابت های سوپر لیگ بانوان بود و هفته اول مقابل سایپا متحمل شکست شده بودیم.

وی با اشاره به اینکه تیم والیبال بانوان شهرداری قزوین نسبتا خوب بازی کرد، ادامه داد: بازیکنان باریج اسانس حتی توانستند در ست سوم پیروز شوند. با توجه به باختی که در مقابل سایپا داشتیم و آنالیزی که روی شهرداری قزوین انجام داده شده بود، خوشبختانه توانستیم تقریبا ۷۰ درصد ایرادهایی که در هفته اول مقابل سایپا داشتیم را برطرف کنیم و در نهایت مقابل تیم قزوین پیروز شویم.

بازیکن تیم والیبال بانوان باریج اسانس کاشان با تاکید بر اینکه تعطیلی سوپر لیگ والیبال بانوان بدلیل تمرینات تیم ملی کار صحیحی بوده است، گفت: تیم باریج‌اسانس یک تیم جوان است و بیشترین دعوت شدگان به اردوی تیم ملی والیبال بانوان از این تیم هستند؛ اگر قرار بود دیدارهای لیگ برگزار شود تیم ما در تمرینات واقعا به مشکل برمی خورد.

 متقیان با اشاره به اینکه پنج بازیکن فیکس باریج اسانس به اردوی تیم ملی دعوت شده اند، ادامه داد: دعوت بازیکنان تیم والیبال باریج اسانس به اردوی تیم ملی به نوبه‌ی خود برای باشگاه امری پسندیده است ولی از طرفی حضور نداشتن پنج بازیکن باعث می شود تمرینات ناقص بماند.

فشردگی دیدارهای لیگ ربطی به اردوی تیم ملی ندارد

وی با اشاره به اینکه تعطیلی لیگ باعث کاهش آسیب دیدگی بازیکنان شاغل در لیگ خواهد شد، گفت: ممکن بود تمرینات تیم ملی با تمرینات تیم های حاضر در لیگ تداخل پیدا کند و در ادامه باعث افت بازیکن از لحاظ بدنی شود. با تعطیل شدن سوپر لیگ والیبال بانوان شرایط خیلی بهتر خواهد بود و از طرفی بازیکنان نیز فراغ بال بیشتری خواهند داشت.

بازیکن اصفهانی تیم ملی والیبال بانوان با اشاره به اینکه فشردگی دیدارهای لیگ برتر از قبل مشخص بوده است و ربطی به اردوهای تیم ملی ندارد، تصریح کرد: امسال تعداد تیم های حاضر در سوپر لیگ والیبال بانوان نسبت به سال قبل خیلی بیشتر است، و با توجه به اینکه پلی آف خیلی طولانی خواهد بود؛ فشردگی دیدارها از قبل مشخص بود و اصلا ربطی به اردوهای تیم ملی ندارد.

متقیان با بیان اینکه اعزام جوان ترها به مسابقات انتخابی المپیک در تایلند در این برهه کار درستی است، ادامه داد: با توجه به اینکه تیم ملی والیبال بانوان در دوره های قبلی متاسفانه نتوانسته نتایج خوبی را کسب کند، اعزام جوان ترها با توجه به گروه بندی مسابقات کار صحیحی است. اینکه از حالا نتیجه‌ی خیلی خوبی را برای تیم ملی والیبال بانوان متصور باشیم بنظرم درست نیست و بیشتر رویا پردازی خواهد بود.

اصفهان همیشه جز برترین های والیبال  بوده است

وی ادامه داد: والیبال بانوان استان اصفهان در کشور همیشه جز برترین ها بوده است و  بنظرم استان اصفهان بازیکن خوب زیادی دارد که تقریبا می توان گفت نصف تیم ملی از بازیکنان اصفهانی تشکیل شده است. متاسفانه در استان اصفهان اسپانسرها در بحث والیبال بانوان خیلی کم ورود می‌کنند که می‌تواند در آینده لطمه بزرگی را به والیبال استان وارد کند.

بازیکن اصفهانی تیم ملی والیبال بانوان با بیان اینکه انتظار داشتیم که امسال نامی‌نو قویتر از سال گذشته به تیم داری در رشته والیبال بانوان ادامه دهد، تصریح کرد:  استان اصفهان در رده های سنی مختلف بازیکنان ملی پوش زیادی دارد، این بازیکنان باید بتوانند بازی کنند تا به تجربیاتشان افزوده شود و در ادامه بتوانند به تیم ملی کمک کند؛ نامی‌نو علیرغم نتایج خوبی که در سال گذشته بدست آورد به یکباره تصمیم گرفت که در سوپر لیگ امسال شرکت نکند.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری خوب بر روی والیبال بانوان در پایتخت باعث پرورش بازیکنان توانمند شده است، خاطرنشان کرد: حضور اسپانسرهای قوی در اصفهان باعث خارج نشدن بازیکنان از استان خواهد شد. سال گذشته در تیم والیبال بانوان ذوب آهن به عنوان لیبرو حضور داشتم ولی امسال با توجه به شرایطی خاصی تصمیم گرفتم از ذوب آهن جدا شوم و به باریج اسانس کاشان بپیوندم.

بیشتر بخوانید:

کد خبر 400061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.