شهری که معلولان را خانه‌نشین کند، معلول است

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای شهر یزد گفت: شهری که اقدامات آن منتج به زندانی و خانه نشینی معلولان شود، شهری معلول است و مدیران آن بدون توجه به این قشر افرادی معلول هستند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سپنتا نیکنام شب گذشته در نخستین جشنواره ملی گردشگری معلولان اظهار کرد: اگر اقدامی در مناسب سازی محیط شهری و برگزاری جشنواره انجام شد، در سایه وحدت ، همدلی و همراهی مسوولان استان است زیرا همیشه در سایه وحدت شاهد پیشرفت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف هستیم.

وی با بیان اینکه توجه به معلولان از یک اتفاق و یک روز در سال باید به یک جریان تبدیل شود افزود: در این زمینه هر ماه در کمیسیون خدمات شهری به مسائل و مشکلات معلولان پرداخته می شود.

عضو شورای اسلامی شهر یزد اختصاص ردیف ویژه ای در بودجه شهرداری درخصوص طرح‌های عمرانی برای مناسب سازی محیط شهری و پرداخت ماهانه ۱۷ میلیون تومان از سوی شورا برای حمل و نقل معلولان را از جمله اقدامات شورای شهر در حمایت از معلولان معرفی کرد.

نیکنام اضافه کرد: معلولان را به عنوان اقلیت‌های جامعه باید به حداقل حقوقشان برسانیم و نیازهای این قشر را برآورده کنیم زیرا شهری که اقدامات آن منتج به زندانی و خانه نشینی معلولان شود، شهری معلول است و مدیران آن بدون توجه به این قشر افرادی معلول هستند.

وی تصریح کرد: از کلمات جایگزین برای معلولان نباید استفاده کرد و نباید بر روی محدویت های واقعی این قشر  سرپوش گذاشت بلکه باید در عمل روی زخم های این قشر مرهم گذاشت و باید به راحتی واژه معلول را به کار برد، زیرا  در کشور ما افرادی هستند که حقوق مسلم آنها رعایت نمی‌شود.

نیکنام ادامه داد: شهری، مترقی و متمدن است که در آن به حقوق معلولان توجه کنند، امیدواریم با همراهی مدیران شهری بتوانیم این قشر از حقوق طبیعی خود برخوردار شوند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری چنین رویدادهایی بیش از پیش زیرساخت‌های تبدیل یزد به شهر دوستدار معلول فراهم شود

گفتنی است نخستین جشنواره ملی گردشگری معلولان تا ۲۰ آذر ماه با هدف معرفی یزد به عنوان شهر دوستدار معلول و تبدیل آن به شهر دسترس پذیر ادامه دارد.

کد خبر 399416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.