۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
اعضای بدن تازه داماد اهدا شد

کارشناس مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: اعضای بدن جوان ۲۴ ساله قمی که به تازگی داماد شده بود، اهدا شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، ولی‌الله صمدی اظهار کرد: مرحوم امیرحسین استقامت جوان ۲۴ ساله قمی بود که بر اثر سکته مغزی جان خود را از دست داد.

وی افزود: پس از تایید مرگ مغزی توسط تیم پزشکان و صحبت با خانواده این جوان تازه داماد و اخذ رضایت آن‌ها، عملیات اهدا عضو آغاز شد.

صمدی تصریح کرد: این مرحوم، هفتمین مورد طی امسال است که از استان قم برای اهدا عضو به تهران اعزام می‌شود و اعضای بدن وی از قبیل قلب، کبد، کلیه ها، پانکراس و نسوج اهدا شد.

وی با بیان این که امکان برگشت به زندگی دوباره برای بیمار مغزی وجود ندارد گفت: به دلیل بی اطلاعی خانواده‌ها و با وجود تعداد زیاد بیمار مرگ مغزی در قم متاسفانه این بیماران فوت می‌کنند و به مرحله اهدای عضو و پیوند اعضا نمی‌رسند.

کارشناس مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم در خصوص نحوه دریافت کارت اهدای عضو، گفت: افراد می‌توانند با مراجعه به سایت www.muq.ac.ir نسبت به ثبت نام و دریافت کارت اهدا عضو اقدام کنند.

کد خبر 393000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.