جشنواره سینماحقیقت در دو راهی شیوه انتخاب آثار

در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره سینماحقیقت، دو پیشنهاد برای شیوه انتخاب آثار این دوره از جشنواره مطرح شد.

به گزارش ایمنا، نخستین جلسه شورای سیاستگذاری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت با حضور حسین انتظامی، رئیس سازمان امور سینمایی، محمد حمیدی‌مقدم، دبیر جشنواره و اعضای این شورا در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار شد.

اعضای شورای سیاستگذاری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت با تاکید بر اهمیت حضور پیشکسوتان و جامعه اصناف سینمای مستند، متشکل از محمد تهامی‌نژاد، حسین ترابی، رامین حیدری فاروقی (نماینده انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند)، آرش اسحاقی (نماینده انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند)، سلیم غفوری (مدیر شبکه مستند سیما)، مرتضی رزاق‌کریمی (تهیه‌کننده سینمای مستند) و محمد حمیدی‌مقدم است که این افراد به انتخاب و معرفی رئیس سازمان سینمایی منصوب شده‌اند.

در نخستین جلسه این شورا، ابتدا مروری بر فراخوان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شد؛ سپس بخش‌های مختلف جشنواره از جمله مسابقه ملی، مسابقه بین‌الملل، جایزه شهید آوینی، مستند کارآفرینی، جنبی و ... مورد بررسی قرار گرفت.

مهم‌ترین نکته و اتفاق این نشست، بحث در مورد شیوه‌ انتخاب آثار این دوره‌ جشنواره بود؛ این که گروهی از کارشناسان و دست‌اندرکاران سینمای مستند نظیر جشنواره‌های معتبر بین‌المللی به‌عنوان مشاور دبیر عمل کنند یا باید مثل گذشته به‌ترکیبی از هیئت‌های انتخاب اندیشید؛ تصمیم‌گیری در این زمینه هم به جلسه بعدی موکول شد.

در پایان این نشست در خصوص بخش نکوداشت سینماحقیقت صحبت‌هایی شد و مقرر شد در جلسه آتی، اعضای شورا پیشنهادهای خود را اعلام کنند.

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه در شهر تهران برگزار خواهد شد.

منبع: خبر آنلاین

کد خبر 392439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.