افزایش ۱۶ برابری تولید کاغذ در دولت سیزدهم

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم شاهد افزایش ۱۶ برابری تولید کاغذ بوده‌ایم، گفت: نگاه دولت به مقوله کتاب و کتابخوانی نگاهی راهبردی است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، علی بهادری جهرمی امروز_سه‌شنبه بیست‌وپنجم اردیبهشت_ در بازدید از نمایشگاه کتاب با تاکید بر اینکه نگاه دولت سیزدهم به مقوله کتاب و کتابخوانی نگاهی راهبردی است، اظهار کرد: به زیبایی در شعار نمایشگاه کتاب امسال تصریح شده است که مقدمه ساختن آینده ممتاز و درشان جامعه ایرانی، توجه به مقوله کتاب و کتابخوانی است.

وی با بیان اینکه معیار و شاخص ما در این زمینه میزان توجه و تمرکز رهبر معظم انقلاب اسلامی است، افزود: کسی در حوزه حکمرانی یافت نمی‌شود که به اندازه رهبر معظم انقلاب به مقوله کتاب و کتابخوانی اشراف، توجه و تخصص داشته باشد.

بهادری جهرمی گفت: امیدواریم روزی به نقطه‌ای برسیم که بیشتر از اینکه در گوشی‌های خود وقت بگذرانیم برای کتابخوانی وقت بگذاریم؛ در این صورت کیفیت زندگی ما هم در حوزه زندگی شخصی، هم خانوادگی، هم شهری و حتی حکمرانی متفاوت خواهد بود.

سخنگوی دولت تاکید کرد: قبل از شروع فعالیت دولت میزان تولید کاغذ پنج هزار تن بود و امروز و در کمتر از سه سال به ۸۰ هزار تن افزایش یافته است؛ این بدان معناست که تولید کاغذ در دولت مردمی ۱۶ برابر شده است.

بهادری جهرمی ادامه داد: این فقط یک عدد نیست بلکه نشان دهنده نگاه ویژه و راهبردی دولت سیزدهم به مقوله کتاب و کتابخوانی است و اگر همه این نگاه را داشته باشیم می‌توانیم در کنار جهش تولید، جهش در تولید و مطالعه کتاب نیز داشته باشیم.

وی در خصوص بن‌های کتاب عنوان کرد: موضوع بن‌های کتاب توسط وزارت فرهنگ و ارشاد طراحی شده است که با همکاری مدیران دستگاه‌های مختلف قابل اجرا است و هر دستگاهی می‌تواند از این ظرفیت با توافق دوجانبه با وزارت ارشاد، استفاده کند و نگاه دولت برای حوزه‌های رفاهی و حمایتی به سمت و سوی راهبردی مثل کتاب جدی است.

بهادری جهرمی در پاسخ به سوالی در خصوص اراده دولت بر اجرای بیانات و رهنمون‌های راهبردی مقام معظم رهبری در خصوص کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری باید عرض کنم که این فرمایشات چراغ راه این دولت است، چون نگاه ایشان راهبردی است و صرفاً یک نظر شخصی و توصیه قلمداد نمی‌شود بلکه یک واجب شرعی و قانونی مبتنی بر نگاه راهبردی است.

وی ادامه داد: در دولت سامانه‌ای برای پیگیری اجرای زمانبندی شده تدابیر ایشان در نظر گرفته شده است و طبیعتاً برای تحقق فرمایشات ایشان در بخش کتاب که مربوط به وزارتخانه خاصی است باید زمانبندی برای تحقق آن در نظر گرفته شود.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در خصوص برخی مشکلات در بن کتاب خبرنگاران اذعان کرد: هرچند این موضوع به وزارت ارشاد مربوط است اما البته خودم از وزارت ارشاد پیگیر خواهم شد و این موضوع را جویا می‌شوم تا بن‌های کتاب خبرنگاران در اختیار آنان قرار گیرد.

وی در خصوص بحث عرضه کتاب ادامه داد: در خصوص بحث عرضه و نشر کتاب، باید از همه ظرفیت‌های موجودی که در این حوزه وجود دارد و در دسترس مردم قرار دارد استفاده کنیم؛ از جمله در فرودگاه‌ها ترمینال‌های ما و برخی کافه و رستوران‌ها است که می‌توانند محل‌های مناسبی برای عرضه و مطالعه کتاب باشند تا همه از این ظرفیت‌ها بهره ببرند.

منبع: ایرنا

کد خبر 753541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.