با ترموستات‌ هوشمند مصرف بی‌رویه انرژی را کاهش دهید

ترموستات هوشمند با جمع‌آوری اطلاعات از محیط منزل دما را کنترل می‌کند و مانع مصرف بی‌رویه انرژی می‌شود.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، شما می‌توانید با استفاده از ترموستات هوشمند، دمای منزل را بر اساس زمانبندی مشخص از راه دور و با استفاده از تلفن همراه کنترل کنید و حتی سیستم گرمایش و سرمایش منزل را به راحتی خاموش و روشن کنید. بسیاری از این دستگاه‌ها با برنامه‌های Alexa ،Google Assistant و Siri سازگاری دارد. مطالعات اخیر نشان می‌دهد مصرف انرژی در خانه ‌هایی که از ترموستات‌ هوشمند برای کنترل دمای منزل استفاده می‌شود، به طور قابل توجهی کاهش یافته است. علاوه بر این ترموستات هوشمند مصرف هفتگی یا ماهانه انرژی منزل را گزارش می‌دهد. در ادامه به معرفی نمونه‌هایی از انواع ترموستات هوشمند می‌پردازیم:

Ecobee

ترموستات هوشمند Ecobee به فرامین صوتی پاسخ می‌دهد و با برنامه‌های Alexa ،Google Assistant و Siri سازگار است. این گجت قابلیت اتصال به Wi-Fi  را دارد. با استفاده از ترموستات هوشمند، انرژی مصرفی سالیانه منزل شما تا ۲۳ درصد کاهش پیدا می‌کند؛ این گجت می‌تواند از طریق بلندگوهای بیرونی که دارد موسیقی پخش کند. قیمت این نوع ترموستات ۲۴۹ دلار ارزیابی شده است.

Honeywell Lyric T۵

ترموستات هوشمند Honeywell Lyric T5، قابلیت اتصال به Wi-Fi  منزل را دارد و با برنامه‌های Alexa ،Google Assistant و Siri سازگار است. این گجت با استفاده از GPS گوشی، از موقعیت مکانی شما مطلع شده و اگر در منزل حضور نداشتید مانع مصرف بی‌رویه انرژی می‌شود. همچنین در صورتی که دمای داخل منزل شما بیش از حد سرد یا گرم شد این ترموستات به شما اطلاع می‌دهد. قیمت  ترموستات هوشمند Honeywell Lyric T5 حدود ۱۵۰ دلار ارزیابی شده است.

Nest Learning

به نظر می‌رسد که ترموستات هوشمند Nest Learning، زیباترین ترموستات به لحاظ طراحی منحصر به فرد خود باشد. این ترموستات از الگوی خاصی که برای آن تعریف شده است پیروی می‌کند. نکته قابل توجه در مورد Nest Learning این است که سبک زندگی شما را در نظر می‌گیرد و بر این اساس مناسب‌ترین دمایی را که به آن عادت دارید فراهم می‌کند. زمانی هم که شما در منزل حضور ندارید این دستگاه مصرف انرژی را به حداقل می‌رساند. گجت جدید حتی می‌تواند در شرایط متفاوت، دمای یک اتاق خاص را متفاوت از سایر فضاهای منزل نگه دارد. قیمت این دستگاه ۲۴۹ دلار ارزیابی شده است.

کد خبر 384987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.