۸۰ هزار هکتار به سطح کشت مکانیزه برنج اضافه می‌شود

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: پیش‌بینی می شود با تمهیدات تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی برای ماشین های زراعت برنج، سال آینده ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار هکتار به سطح کاشت و برداشت مکانیزه این محصول افزوده شود.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی کامبیز عباسی، اظهار کرد: با توجه یه سرمایه‌گذاری‌ هایی که در پنج سال اخیر در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی انجام شده، روند توسعه در این بخش در حال انجام است به طوری که برآورد می شود که در سال ۹۸ حدود ۸۰ هزار هکتار به سطح کشت مکانیزه و ۵۰ تا ۶۰هزار هکتار به سطح برداشت برنج اضافه شود.

وی با بیان این که در هشت ماهه امسال حدود ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش مکانیزاسیون کشاورزی کشور صورت گرفته است، گفت: نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان آن تسهیلات بانکی از محل خط اعتباری شماره شش و مابقی آورده کشاورزان و برخی خریدهای نقدی آنان بوده است.

عباسی ادامه داد: اگر چه پس از اجرای تحریم ها، در انتقال پول و برخی تکنولوژی ها با مشکلاتی روبه‌رو شده ایم، اما بازارهای جدیدی برای دسترسی به تکنولوژی های مربوط به حوزه مکانیزاسیون بخش کشاورزی پیدا کرده ایم.

وی کشورهای ترکیه، آسیای شرقی و هند را از جمله این بازارها عنوان و تصریح کرد: بخش عمده ای از کشورهای اروپایی هیچ گونه قطع ارتباطی در زمینه ماشین‌های کشاورزی با ایران نداشته اند.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی در ۷۰ تا ۸۰ درصد اراضی شالیزاری برداشت مکانیزه و ۴۵ تا ۵۰ درصد آن کشت مکانیزه انجام می گیرد.

کد خبر 358810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.