رینگ حفاظتی شهر امسال اجرایی می‌شود

رینگ چهارم حفاظتی شهر اصفهان برای حفاظت از حریم شهر و اراضی کشاورزی و نیز جلوگیری از توسعه ناموزون شهر احداث می شود، با اجرایی شدن این طرح مشکل تردد خودروهای سنگین در داخل شهر به صورت زیربنایی رفع می شود.

به گزارش ایمنا، شهر اصفهان از دیرباز به عنوان یکی از مراکز مهم جمعیتی در ایران شناخته شده است که در سال های اخیر با افزایش رشد جمعیت و روند فزاینده مهاجرتهای بی پایان به این شهر مواجه بوده و ساکنان زیادی را در خود جای داده است؛ همچنین پیدایش شهرهای جدیدی چون شاهین شهر، فولادشهر و بهارستان در اطراف شهراصفهان به واسطه افزایش مهاجرت و نیز توسعه صنایع بزرگ و مهمی مانند ذوب آهن، فولاد مبارکه و سیمان سپاهان، اصفهانِ امروز را به یک کلان‌شهر بزرگ در مرکز کشور تبدیل کرده است.

رشد ترافیک در این کلان شهر در سال های اخیر به گونه ای بوده است که موارد پیش بینی شده در طرح جامع مطالعه شده در سال ۱۳۶۶ شش سال زودتر از سال افق طرح (۱۳۸۵) یعنی در سال ۱۳۷۹ به وقوع پیوسته است؛ این مطلب نشان دهنده رشد سریع و بیش از حد انتظار در اصفهان بوده و لزوم پیش‌بینی و توسعه هرچه سریعتر زیربناهای حمل و نقل  در این کلان شهر را نشان می دهد.

از این رو طراحی چهار رینگ حفاظتی به عنوان مسیرهای عبوری اصلی در سطح شهر اصفهان شامل رینگ اول در محدوده مرکزی شهر به طول ۵/۱۲کیلومتر شامل خیابان های شریانی فرعی، رینگ دوم در محدوده میانی شهر به طول ۵/۲۴ کیلومتر شامل شریان های درجه دو با شش تقاطع غیرهمسطح، رینگ سوم به طول ۴۶ کیلومتر به عنوان بیرونی‌ترین مسیر حرکت نسبت به مرکز شهر شامل ۱۲بزرگراه درون شهری و ۲۰ تقاطع اجرا شده است و رینگ حفاظتی شهر یا رینگ چهارم، به طول ۷۸ کیلومتر نیز به عنوان محور مواصلاتی شهری و برون شهری در دستور کار قرار دارد.

احداث یک رینگ حفاظتی در پیرامون اصفهان یکی از طرح‌هایی است که درجهت رفع مشکلات موجود و جلوگیری از پیشرفت آن در کلان‌شهر اصفهان مورد توجه قرارگرفته است، عوامل زیر نیاز به احداث این رینگ را تایید می کند:

الف : افزایش جمعیت و افزایش وسایط نقلیه درون شهر و نیاز مبرم به انتقال از نقطه ای به نقطه دیگر شهر.

ب : افزایش ترافیک سراسری بین استانی و عبور آن از شهر اصفهان با توجه به مرکزیت این استان و تداخل با ترافیک شهری.

ج : توسعه رو به رشد صنعتی و کشاورزی منطقه و در نتیجه رشد صادرات و واردات استان.

د : اشباع شدن ترافیک در بعضی از خیابان های درون شهری به خصوص مسیر رینگ سوم .

 بنابراین با توجه به مطالعات طرح جامع شهر اصفهان، چندین هدف برای این رینگ مشخص شده است:

اهداف طرح:

۱ -  کاهش بارترافیک در مبادی ورودی به شهر اصفهان.

۲-  حذف ترافیک بین شهری از داخل شهر.

۳ -کاهش بار ترافیکی رینگ سوم.

۴ -  تامین یک ترافیک ایمن ، راحت ، سریع و ارزان در کلان شهر اصفهان.

احداث ۲۳ تقاطع در مسیر رینگ حفاظتی شهر

ایرج مظفر، معاون عمران شهری شهرداری اصفهان در خصوص رینگ حفاظتی شهراصفهان به ایمنا گفت: از ۷۸.۲ کیلومتر مسیر رینگ حفاظتی ۴۵.۸ کیلومتر آن در ۱۱ منطقه از کلانشهر اصفهان ،۲۸.۶ کیلومتر آن درمحدوده پنج شهر دولت آباد، خورزوق، خمینی شهر، درچه و شهرابریشم و ۳.۸ کیلومتر آن در محدوده فرمانداری ها قراردارد.

وی طول رینگ حفاظتی شهر را ۷۸.۲ کیلومتر عنوان کرد و افزود: ۲۳ تقاطع غیرهمسطح برای این رینگ حفاظتی در نظر گرفته شده است.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان با بیان اینکه هزینه احداث یک کیلومتر از مسیر رینگ در حدود ۴۰ میلیارد ریال است، تصریح کرد:  هزینه کل تملک، احداث مسیر و تقاطع‌های رینگ چهارم بالغ بر ۲۱ هزار  میلیارد ریال است که از این مقدار ۱۰هزار میلیارد ریال برای آزادسازی و ۱۱هزار میلیارد ریال برای اجرا هزینه می‌شود.

مظفر خاطرنشان کرد: مسیر رینگ حفاظتی دارای ۲۳ تقاطع غیر همسطح اصلی در محل عبور از جاده‌های مهم محدوده آن و هفت دستگاه پل بزرگ است که از این بین می‌توان به تقاطع با اتوبان فرودگاه (شهیداردستانی)، آزادراه معلم، میدان استقلال، بلوار آتشگاه، بلوار شهید اشرفی اصفهانی، جاده دولت آباد، بلوارامام رضا (ع)، اتوبان ذوب آهن و همچنین چهار دستگاه پل برروی رودخانه زاینده رود اشاره کرد.

وی به مشکلات اجرایی پروژه اشاره کرد و گفت: تامین اعتبارات ضروری و مورد نیاز برای شروع عملیات اجرایی، تامین معوض ملکی جهت آزادسازی مسیر رینگ حفاظتی، عبور از اراضی راه آهن، عبور از اراضی ارتش جمهوری اسلامی، ساخت و سازهای غیر مجاز در طول مسیر از جمله مشکلات اجرای این پروژه است که باید رفع شود. 

معاون عمران شهری شهردار اصفهان عنوان کرد: پس از آزادسازی مسیر رینگ حفاظتی در مناطق ۱۰ و ۱۴ عملیات اجرایی آن در سال جاری آغاز می‌شود.

کد خبر 354854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.