کمتر از ۳ درصد لوایح شهرداری قزوین عودت داده شد

رئیس شورای شهر قزوین گفت: کمتر از ۳ درصد لوایح شهرداری قزوین توسط شورای شهر عودت داده شده که این نشان از همکاری اعضای شورای شهر قزوین با مدیریت شهری قزوین دارد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از قزوین، علی فرمانی بعدازظهر امروز -پنجشنبه سیزدهم اردیبهشت- در نشست صمیمانه با اعضای شورای ادوار که به مناسبت گرامیداشت هفته ملی شوراها برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری نشست‌های صمیمی اعضای شورای ادوار می‌تواند دستاوردهای فراوانی علاوه بر دیدار و تجدید خاطرات بهره‌گیری از اندیشه‌ها و نظرات مشورتی افراد داشته باشد.

وی با بیان اینکه شوراها نقش مهمی در تصمیم‌سازی مدیریت شهری دارند، به اقدامات مهم شورای ششم پرداخت و افزود: اتمام طرح‌های نیمه تمام از جمله خانه تئاتر و کمربندی آیت اله باریک بین که رهاورد سیاست گذاری شورای ادوار بوده است با همت اعضای شورای ششم و تلاش مدیریت شهری از جمله عملکرد مهم این دوره بوده است.

رئیس پارلمان شهری قزوین تصریح کرد: در ادامه برنامه‌ها و سیاست‌های شورا هوشمندسازی و مدیریت ترافیک شهر قزوین با اجرای طرح‌های مختلف از جمله احداث تقاطع غیر همسطح در میدان دفاع مقدس و تقاطع نسیم شمال طرح ریزی شده است.

فرمانی ادامه داد: همچنین مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای خرید ملک در مرکز شهر قزوین و ایجاد پارکینگ طبقاتی در بودجه امسال شهرداری لحاظ شده است. امیدواریم تا با بهره‌گیری از خرد جمعی و نظرات متخصصان و کارشناسان امر در پیشرفت و آبادانی شهر قزوین گام‌های مؤثری برداشته شود.

وی همچنین به سایر اقدامات و فعالیت‌های این نهاد مقدس در دوره شورای ششم پرداخت و گفت: پیگیری طرح تفصیلی پسماند، آغاز طرح ساماندهی محله هادی‌آباد و ساخت مسکن، ایجاد ایستگاه آتش‌نشانی در بازار، توجه ویژه به نقاط کم برخوردار و بسیاری از طرح‌های فرهنگی، عمرانی و ترافیکی تأثیرگذار از جمله اقدامات بوده است.

رئیس شورای شهر قزوین همچنین با بیان اینکه شورای ششم را شورای پویا و فعالی می‌بینم، افزود: اگر چه اختلاف نظر و سلیقه در این دوره از شورا وجود دارد اما این اختلافات باعث نشد که کارها بر زمین بماند. همچنین از تعداد ۳۹۵ لایحه ارائه شده به شورا تنها ۱۱ مورد برای اصلاح به شهرداری عودت شده است.

فرمانی ادامه داد: بنابراین کمتر از ۳ درصد لوایح شهرداری قزوین توسط شورای شهر عودت داده شده که این نشان از همکاری اعضای شورای شهر قزوین با شهرداری و مدیریت شهری قزوین دارد.

کد خبر 750075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.