مهران مدیری از دلایل نا تمام ماندن قهوه تلخ پرده برداشت

خبرگزاری ایمنا: به تازگی ویدئویی بر روی خروجی سایت ویلای من قرار گرفته است که دلایل توزیع نشدن و پخش نشدن سریال قهوه تلخ توسط مهران مدیری کارگردان این مجموع بیان می شود. این ویدئو قرار است در قالب یک دی وی دی رایگان در نخستین قسمت سریال ویلای من توزیع شود.

به گزارش ایمنا، مهران مدیری تمام مشکلات را پذیرفته است و به مردم حق داده که بخواهند بدانند چرا "قهوه تلخ "متوقف ماند.
در بخش اول این ویدئو مهران مدیری خطاب به مردم می گوید : خیلی زودتر از این باید خدمتتان میرسیدم ولی این فرصت دست نداد. لازم است توضیحاتی راجع به "قهوه تلخ" که چرا پایان نداشت و چرا به بعضی از تعهدات خودش عمل نکرد بدهم و قبل از آن یک تشکر بزرگ به خاطر استقبالتان، به خاطر کپی نکردنتان و به خاطر حمایت شگفت‌انگیزی که از "قهوه تلخ" کردید، به همه شما بدهکارم. هیچ طور نمی‌شود این حمایت را جبران کرد.
مدیری گفت : این حق شماست که بدانید چرا "قهوه تلخ" قسمت پایانی نداشت و به بعضی از تعهدات خودش عمل نکرد، این وظیفه من است که به شما توضیح بدهم. اما من بعضی چیزها را می‌توانم بگویم. بعضی چیزها را نمی‌توانم بگویم. سعی می‌کنم حرف‌هایی بزنم تا فقط حرف زده باشم .
مدیری در خصوص وسعت کار و پخش به موقع در شبکه نمایش خانگی گفت :
دو سال پیش که اساسا شبکه خانگی اختراع شد، هیچ کس نمی‌دانست این کار آنقدر سخت و پیچیده است. یعنی از صفر تا صد این مسیر اینقدر سخت و پیچیده است. موضوع قاچاق، موضوع لو رفتن DVD ، موضوع نظارت کیفی و فنی، موضوع تولید این کار، موضوع تبلیغات و اطلاع رسانی، موضوع تکثیر و از همه سخت تر موضوع توزیع و پخش این کار در سراسر ایران، در هزاران هزار سوپرمارکت به فاصله ی از صبح تا شب، موضوع وقفه نیفتادن در پخش، موضوع نظم هفتگی این کار؛ وقتی واردش شدیم فهمیدیم چقدر سخت و پیچیده است.
همه سعیمان را کردیم، صد و دو قسمت از "قهوه تلخ" ساخته شد و پخش شد. فقط شش قسمت آخر ماند؛ یعنی دو مجموعه؛ می توان گفت فقط فینال این کار ماند که به مشکل برخورد. ۱۰۲ قسمتش پخش شد. اما این کار باید تمام می‌شد و باید به تعهدات خودش عمل می‌کرد. اما این سختی‌ها برای ما به عنوان اولین تجربه شبکه خانگی پر از آزمون و خطا بود.
مدیری گفت: الان تازه پیدا کردیم که چه‌ کار باید بکنیم و چه کارهایی را نباید بکنیم و چه طور باید پروژه‌های این‌چنینی را مدیریت کرد و جلو برد؛ پیدا کردیم. یادآوری کوچکی ار کارهایی که انجام دادم می‌کنم.
در ۲۰ سال گذشته که من برنامه‌سازی می‌کنم، "نوروز ۷۲"، که البته در آنجا بازیگر بودم، "پرواز ۵۷" ، "ساعت خوش"، "نوروز ۷۶" "مجموعه ۷"، "ببخشید شما"، "پلاک ۱۴"، "۹۰ شب"، "طنز ۸۰ "، "پاورچین"، "نقطه‌چین"، "شب‌های برره"، "باغ مظفر"، "مرد هزارچهره"، "مرد دوهزار چهره" و ... کدام یک از این کارها ناقص ماند؟ کدام یک از این کارها قسمت پایانی نداشت؟
مدیری اضافه کرد : دوباره اینجا بگویم، حق با شماست. این‌ها مشکلات من است، مشکلات شما نیست! حق همیشه با شماست!
بعضی از مطبوعات و سایت‌ها این سوال را می‌کنند که تو که داری پروژه جدید شروع می‌کنی، اصلا چه تضمینی هست که باز این ناقص نماند؟ باز این به تعهداتش عمل کند؟ این کارگردان سریال‌های طنز در ادامه گفت: همه چیز سریال ویلای من با من است، مسؤولیت تمام و کمال این کار با من است، تهیه کنندگی، کارگردانی، اجرای پروژه، ساخت و .. و هر آنچه که به این پروژه مربوط است، مسؤولیتش با من است. جوایزش، کیفیتش، به اتمام رساندنش، پخش منظم هفتگی‌اش و هرچه که به این پروژه مربوطه است و دلیل اینکه این کار را شروع کردم اصلا این بود.
او در شرح دلایلی که ساخت ویلای من را بر عهده گرفته است، اظهار کرد: دو دلیل داشته باشد. من یک پروژه‌ای را شروع کردم به نام ویلای من در ۴۴ قسمت. اصلا مهم‌ترین دلیل شروع یک پروژه جدید، همین بود. ترمیم کردن و پاک کردن هرآنچه که در کار قبلی اتفاق افتاد. این تنها کاری است که من می‌توانم بکنم. چکار می‌توانم بکنم دیگر؟ تنها کاری که الان می‌توانم بکنم این است که یک پروژه جدید شروع کنم، به اتمام برسانم، پخش منظم کنم، جوایزش را بدهم و تمام. 

به خاطر نیاز جامعه به کمدی سراغ "ویلای من" رفتم

مهران مدیری گفت : باید کمی حالمان خوب شود ، در این روزهای که جامعه نیازمند کمدی است سراغ ساخت "ویلای من " رفتم . کار جدید یک کار ۴۴ قسمتی است که هر هفته دو قسمت بیرون می‌آید. باز این کار را به این دلیل کمتر و سبک‌تر گرفتیم که بتوانیم بهتر مدیریتش کنیم، یعنی ۲۲ هفته این کار پخش خواهد شد، ۲۲ تا دو قسمتی.مدیری درباره جوایز سریال ویلای من هم گفت: جوایز بسیار متعدد که پخش این جوایز، قرعه کشی این جوایز و اهداء این جوایز با موسسه گلرنگ رسانه خواهد بود، شرکت گلرنگ که گلرنگ در این زمینه بسیار خوش نام است. سال‌های سال است که گلرنگ دارد قرعه کشی می‌کند و هزاران هزار جایزه را اهداء کرده و در این زمینه مورد اعتماد مردم است.
مدیری از علاقمندان و بینندگان سریالش به خاطر حمایت‌هایت‌هایشان تشکر و ابراز امیدواری کرد که لحظه‌ای باشد که او سربلند باشد و بگوید که کار را تمیز تا به آخر انجام داده است. او در پایان بار دیگر تاکید کرد: تمام تعهدات این کار "ویلای من" بر عهده شخص من است.

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 26
 • غیر قابل انتشار: 6
 • GB ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۶
  2 4
  به به چه شود

  پاسخ سایت: 0

 • پیام عبداللهی NL ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹
  6 27
  خداحافظ آقای مدیری ، دیگر دیر است گالیا کاروان به راه افتاد.....اعتماد من نه به شما بلکه به سیستمی که می خواهید مبرایش کنید از دست رفت .... در تمام این زمان که شما و این سیستم به سرو کله هم زدید و ما هم کمی منتظر جایزه و قسمت جدید واین بازیها بودیم ترک ها حسابی کار کردند و برای ساعت خلوت ایرانی ها برنامه ریختند حالا دیگه اگه بخواهم برنامه ات را هم ببینم باید بعد از ساعت11:30 که تمام سریال ترک ها تمام شد اینکار را بکنم که خداییش اصلا حالش نیست

  پاسخ سایت: 0

 • امیر US ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۲
  25 4
  آخر نفهمیدیم چرا از 102 به بعد پخش نشد؟

  پاسخ سایت: 0

 • نازی IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
  8 3
  وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا.

  پاسخ سایت: 0

 • باران ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۳
  10 3
  دلیل قانع کننده ای نبود........

  پاسخ سایت: 0

 • saeed ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
  25 15
  سلام آقای مدیری با عرض خسته نباشید به شما و دوستای گلتون آقای مدیری من طرف دار پروباقرص شما هتم اشکالی هم نداره سریالاتون ناقص بمونه من همیشه از شما همایت میکنم سریالاتونم خیلی خیلی خوبن دوست دارم سعید

  پاسخ سایت: 0

 • ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
  17 2
  منم همين نظر را دارم يعني دليل قانع كننده اي نبود .

  پاسخ سایت: 0

 • امیر عباس RO ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
  7 5
  من با احترام کامل به جناب اقای مدیری می خواهم بگویم با اینکه هم سریال
 • علیرضا IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۸
  15 8
  من به آقای مدیری حق میدم واقعا ساختن اینجور فیلم ها سخته من از طرفدارای پر و پا قرص آقای مدیری ام واقعا بهترین سازنده طنز ایرانه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =