۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۴
تاکسی‌های برقی در راه کرمان

آن طور که سرپرست سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان خبر داده است، خودروی برقی «جی ۷» در آینده نزدیک به ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری افزوده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمان، از آخرین خبرها در مورد ورود تاکسی برقی به شهر کرمان حدود پنج ماه می‌گذرد، زمانی که سعید شعرباف شهردار وقت از تلاش‌های صورت گرفته برای اخذ تسهیلات برای خرید خودروهای برقی خبر داد و اظهار کرد: خرید موتور برقی و تاکسی برقی را در برنامه داریم، اما خرید اتوبوس برقی به‌دلیل هزینه‌های آن به‌صرفه نیست.

موضوع خرید تاکسی برقی برای شهر کرمان از زمانی که توسط محسن تویسرکانی شهردار کرمان در یکصدوشصت‌ویکمین نشست عمومی شورای اسلامی شهر مطرح شد، وضعیت جدی‌تری به خود گرفت.

وی از برگزاری جلساتی برای خرید تاکسی برقی خبر داد و افزود: تا چند روز آینده خودروی تاکسی برقی رونمایی می‌شود و قرار است تسهیلات بیشتری برای خرید تاکسی‌های برقی اختصاص پیدا کند.

خودروهای برقی عمومی در حالی توسط شهرداری کرمان وارد ناوگان عمومی می‌شوند که سرپرست سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان نیز از اجرای طرح نوسازی و توسعه ناوگان تاکسیرانی در راستای ارتقای کیفیت خدمات حمل‌ونقل عمومی، کاهش آلودگی هوا و از رده خارج‌کردن ناوگان فرسوده خبر داده است.

به گفته محمد مهدی‌نژاد، با پیگیری‌های انجام‌‎شده از سوی اتحادیه حمل‌ونقل مسافر شهری کشور، خودروی «۵۱۱B» محصول شرکت فردا موتور که از کیفیت مطلوب و قیمت مناسبی با استاندارد آلایندگی «یورو ۵» برخوردار است، به‌عنوان تاکسی جدید و جایگزین در نظر گرفته شده است.

به نظر می‌رسد با همت شهرداری کرمان و با ورود تاکسی‌های برقی هم‌زمان با اجرای طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی، می‌توان به بهبود وضعیت ناوگان عمومی امیدوار شد و نگرانی‌ها از افزایش آلودگی هوا در مرکز پهناورترین استان کشور را رفع کرد.

آن طور که سرپرست سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان اعلام کرده است، متقاضیان تاکسی جدید باید درخواست خود را تا تاریخ بیست‌وپنجم تیر سال‌جاری به سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری واقع در بلوار ۲۲ بهمن، جنب مجتمع قضائی ارائه کنند تا فرایند اجرایی این طرح هرچه سریع‌تر انجام شود.

کد خبر 770756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.