نشست نمایندگان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور برگزار شد

نشست هماهنگی و تسهیل مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری با حضور نمایندگان معرفی شده از سوی نامزدها و به ریاست مدیرکل و سخنگوی ستاد انتخابات کشور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، نشست هماهنگی و تسهیل مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری با حضور نمایندگان معرفی شده از سوی نامزدها و به ریاست مدیرکل و سخنگوی ستاد انتخابات کشور برگزار شد.

تقدیر از بی طرفی وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات، توجه به نکات لازم در خصوص برگزاری انتخاباتی باشکوه، امن و منظم با بسترسازی برای سلامت انتخابات و نیز تشکر نمایندگان نامزدها از سعه صدر وزارت کشور و پاسخگویی ستاد انتخابات کشور به رسانه‌ها در انتخابات‌های برگزار شده قبلی، از محورهای مورد تاکید نمایندگان نامزدها در این نشست بود.

در این نشست، محسن اسلامی مدیرکل و سخنگوی ستاد انتخابات کشور به تشریح سازوکارهای اجرایی انتخابات پرداخت و اظهار کرد: در جریان انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی، انتخابات الکترونیک بر اساس ماده ۱۱۶ قانون در دور اول در ۴ حوزه و دور دوم نیز در ۸ حوزه برگزار شد اما به دلیل محدودیت قانونی و نیز فرصت کم، شیوه رأی‌گیری در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، مانند ادوار گذشته انتخابات ریاست جمهوری است.

وی افزود: ۵۹ هزار شعبه را طراحی کردیم که همان شعبه‌های انتخابات مجلس است. هر شعبه یک دستگاه احراز خواهد داشت که با کارت ملی یا شناسنامه مشخص کننده واجد بودن یا نبودن رأی دهی است و رأی‌گیری با تعرفه کاغذی انجام می‌شود.

مدیرکل و سخنگوی ستاد انتخابات کشور عنوان کرد: طبق قانون، نامزدهای انتخابات می‌توانند در هر شعبه و در تمام فرایند رأی دهی یک نماینده داشته باشند تا بتوانند موارد لازم احتمالی را یا به نماینده شورای نگهبان و یا به نماینده فرماندار یا ستاد انتخابات کشور گزارش دهند.

در این نشست هماهنگی لازم برای معرفی نمایندگان نامزدها در شعب از سوی ستادهای انتخاباتی نامزدها تا ۵ روز قبل از اخذ رأی (روز یکشنبه آینده) انجام شد تا فرایند صدور کارت و هولوگرام این نمایندگان معرفی شده برای حضور در شعب، تسریع و تسهیل شود.

نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری در این نشست به طرح دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود در راستای تسهیل سازوکار انتخابات پرداختند که با استقبال مسئولان ستاد انتخابات وزارت کشور روبرو شد.

انتخابات چهاردهمین دوره رئیس جمهوری اسلامی ایران روز جمعه هشتم تیرماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

نشست نمایندگان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور برگزار شد

نشست نمایندگان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور برگزار شد

منبع: ایرنا
کد خبر 765060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.