راه‌اندازی سرویس تماس تصویری بدون اینترنت در کشور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ویراستی از ارائه خدمت ارتباطی گفت که دولت سیزدهم برای نخستین بار در کشور راه‌اندازی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، عیسی زارع‌پور طی گزارشی درباره خدمات ارتباطی ایجاد شده در دولت سیزدهم در ویراستی نوشت: «در سال ۱۴۰۱ برای نخستین بار، زیرساخت‌های فنی و حقوقی لازم برای «تماس تصویری بدون اینترنت (ViLTE)» در اپراتورهای اصلی راه‌اندازی شد.

این امکان در برخی از گوشی‌های موجود در بازار فعال شده و در حال رایزنی با سایر تولیدکنندگان گوشی برای فعال کردن این قابلیت هستیم.»

راه‌اندازی سرویس تماس تصویری بدون اینترنت در کشور

فناوری ویدئو از طریق LTE که به آن ViLTE نیز گفته می‌شود به کاربران این فرصت را می‌دهد که بدون اینترنت با کاربر دیگری تماس برقرار کند. البته این تماس از طریق گوشی‌های هوشمندی صورت می‌گیرد که این قابلیت را داشته باشند و تلفن همراه هر دو کاربر نیز باید این قابلیت را داشته باشد. در حال حاضر بعضی گوشی‌های موجود در بازار کشور از این خدمت پشتیبانی می‌کند، همچنین اپراتور همراه اول نیز در حال حاضر تنها اپراتوری است که کاربران آن می‌توانند از ویژگی تماس تصویری بدون اینترنت استفاده کنند.

کد خبر 764508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IL ۱۴:۵۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۱
    1 0
    این سرویس اولین بار توسط اپراتور رایتل در سال ۱۳۹۰ارائه شد ولی همفکران شما مانع استفاده ان توسط مشترکین شدند. تماس تصویری