ارتقای مهارت‌های زبانی دانش‌آموزان از اقدامات مهم است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: سواد خواندن و ارتقای مهارت‌های زبانی دانش‌آموزان از مسائل مهم معاونت آموزش ابتدایی است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا حمید طریفی حسینی امروز _چهارشنبه بیست و سوم خرداد_ در گردهمایی مدیران کل و معاونان آموزش ابتدایی ادارات کل آموزش و پرورش کشور با گرامیداشت یاد شهید رئیسی و شهدای خدمت اظهار داشت: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی قلب آموزش و پرورش است و باید در حوزه آموزش و برنامه درسی مرجعیت داشته باشد که تاکنون به همین صورت بوده است.

وی با بیان اینکه معاونت ابتدایی به عنوان مجری برنامه درسی در بخش آموزش در حال انجام برنامه‌های مختلفی است، افزود: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی متولی امر آموزش و پرورش در حوزه تولید برنامه درسی است و هر کتاب یا ابزار کمک آموزشی که بخواهد وارد مدرسه شود باید از این سازمان مجوز بگیرد.

طریفی حسینی اذعان داشت: وزارت آموزش و پرورش به دنبال طرح جدید برنامه درسی نیست؛ بلکه باید با دید متفاوتی نسبت به برنامه درسی موجود نگریست و همه ابعاد آن را مورد توجه قرار داد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش عنوان داشت: سواد خواندن و ارتقای مهارت‌های زبانی دانش‌آموزان از مسائل مهم معاونت آموزش ابتدایی است که تاکنون طرح‌های مختلفی در این زمینه اجرا شده است؛ اما سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی بسته تربیت و یادگیری زبان و ادبیات فارسی را طراحی و ارائه کرده است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی ادامه داد: تلاش کرده‌ایم تا در وزارت آموزش و پرورش از طرح محوری به سمت برنامه محوری و فرایند محوری حرکت کنیم و طراحی بسته‌های تربیت و یادگیری در همین راستا اتفاق افتاد.

طریفی حسینی ابراز کرد: فرایند تغییر کتب، قبل از تصویب سند درسی ملی اتفاق افتاد و باعث شد تا راه تأمل و بررسی بسته شود؛ اما امروز باید تلاش کنیم فهم دقیق و درستی از ابعاد برنامه درسی ملی به دست آوریم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان لزوم تلاش برای پشتیبانی علمی از مدارس، تصریح کرد: اهتمام ما تقویت مدارس دولتی است و این اتفاق، از رهرو توجه به محتوای برنامه درسی و انتخاب معلم مناسب ممکن است و عناصر مختلف برنامه درسی باید به شکل صحیح در مدرسه پیاده شود.

وی با اشاره به اینکه در آزمون استخدامی درصددیم تا افرادی انتخاب شوند که بهترین اشخاص و متناسب‌ترین افراد برای انتقال مفاهیم آموزشی باشند ابراز داشت: وجه ممیزه طرح شهید همت با دیگر طرح‌های اجرا شده، مسئله‌محوری و ارتباط بین معلمان بود که هرجا اتفاق افتاد باعث شد طرح موفقی اجرا شود.

طریفی حسینی خاطرنشان کرد: باید از فرصت تابستان برای آموزش به مدیران مدارس ابتدایی استفاده کرد تا با این مسئله به صورت جدی درگیر شوند.

کد خبر 762672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.