بعد از وقوع حادثه نگران‌کننده برای رئیس‌جمهور شاهد یک دل‌شوره جمعی هستیم

نماینده تهران گفت: در طول ساعاتی که از وقوع حادثه نگران کننده برای حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی می‌گذرد، شاهد یک دل شوره جمعی و بروز پدیده بیداری ضمیر ناخودآگاه اجتماعی سیاسی مردم ایران هستیم که نشأت گرفته از روحیات اخلاقی و خدمتگزاری شخص رئیس جمهور برای خدمت به مردم در طول سال‌های گذشته است.

به گزارش خبرنگار ایمنا و بر اساس یادداشتی که علی خضریان، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با عنوان «بیداری ضمیر ناخودآگاه اجتماعی» در اختیار خبرگزاری ایمنا قرار داده است:

«در طول ساعاتی که از وقوع حادثه نگران کننده برای حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی می‌گذرد، شاهد یک دل‌شوره جمعی و بروز پدیده بیداری ضمیر ناخودآگاه اجتماعی سیاسی مردم ایران هستیم که نشأت گرفته از روحیات اخلاقی و خدمتگزاری شخص رئیس جمهور برای خدمت به مردم در طول سال‌های گذشته می‌باشد.

واقعیت اینکه ناخودآگاه اجتماعی سیاسی ایرانیان عمیق‌تر و مؤثرتر از خودآگاه جمعی آنان در بعضی از مقاطع تاریخی بوده است. این ناخودآگاه اجتماعی، استعداد و ظرفیت‌های مشترک انسان‌ها در هر کجای جهان و در مقاطع تاریخی و فرهنگی مختلف ناشی از ماهیت وجودی و ادراک آنان در یک موضع مشترک است.

موضع مشترکی چون فتوت، حماسه، ایثار و دیانت و قدردانی و سپاس در قبال خدمت، به خصوص سپاس اجتماعی مردم ایران نسبت به خادمین و تلاشگران عرصه پیشرفت و عزتمندی آنان دارای یک ریشه هویتی در اعتقادات دینی آنها نیز دارد و این منش اجتماعی در منش ملی مردم سال‌هاست تجلی پیدا کرده است.»

کد خبر 755170

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.