سامانه بارشی تقویت می‌شود / وزش باد شدید و گردوخاک در برخی مناطق کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به تقویت سامانه بارشی طی روز دوشنبه گفت: طی ۲۴ ساعت آینده، وزش باد شدید در نیمه غربی کشور، دوشنبه در شرق و مرکز، سه‌شنبه در نوار مرکزی، چهارشنبه در غرب و جنوب غرب و پنجشنبه در نوار شرقی کشور رخ خواهد داد و موجب خیزش گرد و خاک خواهد شد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور، امروز در شمال غرب و به‌تدریج در دامنه‌ها و ارتفاعات البرز مرکزی، بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق رخ خواهد داد.

وی افزود: دوشنبه سامانه بارشی ضمن تقویت، شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه و ارتفاعات البرز، استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و بعضی مناطق مرکزی کشور را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: سه‌شنبه رگبار پراکنده همراه با رعد و برق در نوار شمالی کشور، ارتفاعات و دامنه‌های البرز، استان‌های چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، فارس و شمال استان‌های کرمان و خراسان رضوی، ادامه خواهد داشت.

ضیائیان ادامه داد: چهارشنبه رگبار پراکنده و رعد و برق در نوار شمالی، شمال شرق، جنوب غرب، بعضی مناطق مرکزی کشور و شمال استان‌های بوشهر، فارس و کرمان پیش‌بینی می‌شود و پنجشنبه بارش پراکنده علاوه بر مناطق مذکور در استان‌های سمنان، یزد و تهران رخ خواهد داد.

وی گفت: طی ۲۴ ساعت آینده، وزش باد شدید در نیمه غربی کشور، دوشنبه در شرق و مرکز، سه‌شنبه در نوار مرکزی، چهارشنبه در غرب و جنوب غرب و پنجشنبه در نوار شرقی کشور رخ خواهد داد و در مناطق مستعد موجب خیزش گرد و خاک خواهد شد، همچنین دوشنبه شمال خلیج‌فارس، شنبه خلیج‌فارس و طی سه روز آینده دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آسمان اصفهان، صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد با بیشینه ۳۲ و کمینه ۱۲ درجه سانتی‌گراد است و روز دوشنبه، نیمه‌ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد شدید با رگبار باران با بیشینه ۳۱ و کمینه ۱۵ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 752766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.