منتظر سامانه بارشی جدید باشید / بارش‌ها در جنوب و شرق کشور شدت می‌گیرد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور گفت: طی امروز شدت بارش در جنوب و شرق کشور خواهد بود.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: امروز در بیشتر مناطق کشور شاهد بارش خواهیم بود و در شمال غرب، سواحل دریای خزر و دامنه‌ها و ارتفاعات البرز، بارش پراکنده و در سایر مناطق کشور، رگبار و رعد و برق رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه شدت بارش در جنوب و شرق کشور خواهد بود، افزود: جمعه در نوار غربی کشور رگبار و رعد و برق، در دامنه‌ها و ارتفاعات البرز، شرق و شمال شرق، بارش پراکنده و در مناطق مرکزی، جنوب و جنوب شرق، بارش خفیف باران و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: جمعه بارش در غرب و جنوب غرب شدت خواهد داشت و شنبه در نوار شمالی و بعضی مناطق شرق و غرب کشور رگبار پراکنده رخ خواهد داد.

ضیائیان ادامه داد: یکشنبه در نوار شمالی کشور ابرناکی و بارش خفیف باران دور از انتظار نیست، همچنین سامانه بارشی دوشنبه از غرب وارد کشور و در نیمه غربی، موجب ابرناکی، رگبار و رعد و برق موقتی خواهد شد؛ امروز مناطق مرکزی خلیج‌فارس، جمعه تنگه هرمز و جمعه و شنبه دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آسمان اصفهان، ابری همراه با رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد با بیشینه ۲۱ و کمینه ۱۱ درجه سانتی‌گراد است و روز جمعه، نیمه‌ابری و احتمال بارش پراکنده، گاهی وزش باد شدید و به‌تدریج کاهش ابر با بیشینه ۲۴ و کمینه ۱۱ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 749903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.